• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jednym z najpiękniejszych w Europie

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy drugi wśród najpiękniejszych w Europie

Gdański jarmark jako jedyny w Polsce został nominowany do konkursu European Best Christmas Market 2022. Dzięki ponad 48 tysiącom oddanych głosów zajął drugie miejsce, wyprzedzając wiele bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zajrzeć na tegoroczne kramy, warto to nadrobić. Jarmark działa w tym roku do 23 grudnia.
08.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdański jarmark, zdaniem internautów, jest drugim najpiękniejszym w Europie
Gdański jarmark, zdaniem internautów, jest drugim najpiękniejszym w Europie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ponad 48 tys. głosów na Gdańsk

Pierwsze miejsce przypadło w tym roku jarmarkowi w Budapeszcie, który zdobył ponad 51 tys. głosów. Na drugim miejscu znalazł się jarmark w Gdańsku, a Craiova z Rumunii, z prawie 42 tys. głosami, zajęła trzecie miejsce wśród najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie.
Gdańsk to polska destynacja z największą liczbą głosów od czasu powstania konkursu na najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Nasze miasto zdobyło również tytuł najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w Polsce.
Co ciekawe, miasta które znalazły się w tym roku na podium, to trzy ulubione destynacje Brytyjczyków i Amerykanów podróżujących w okresie Bożego Narodzenia po Europie.
 
 

Organizatorem konkursu European Best Destination

Organizatorem konkursu było European Best Destination, która od 10 lat jest najczęściej odwiedzaną stroną internetową poświęconą podróżom po Europie. Najpiękniejszy jarmark świąteczny na "Starym Kontynencie" wybierany jest zawsze spośród dwudziestu nominacji, a głosowanie odbywa się przez internet.
W tym roku tysiące turystów głosowało online pomiędzy 25 listopada a 8 grudnia na swoje ulubione jarmarki
bożonarodzeniowe w Europie. Głosy oddało 374 803 osoby ze 179 krajów.
Tuż za podium uplasował się Wiedeń, na który zagłosowało 40 717 osób. Z kolei Montbeliard z Francji z liczbą 32 011 głosów zamyka piątkę najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.
Najwięcej głosów oddano w:
- Wielkiej Brytanii (32,82%)
- Stanach Zjednoczonych (13,32%)
- Holandii (4,97%)
- Irlandii (4,67%)
- Niemczech (3,99%).

Jarmark Bożonarodzeniowy zaprasza nie tylko mieszkańców

155 argumentów do odwiedzenia gdańskiego jarmarku

Na gdańskim jarmarku ustawiono w tym roku 155 stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. Nie
brakuje produktów regionalnych tworzonych na bazie m.in. rodzinnych receptur: unikatowego rękodzieła, dekoracji domowych, naturalnych kosmetyków, ciepłych zimowych akcesoriów i rozgrzewających przypraw. Kramy znajdują się na Targu Węglowym, ulicach Tkackiej i Bogusławskiego oraz w budynku Wielkiej Zbrojowni, jak również na placu przed Forum Gdańsk.

 

TV

Spotkanie prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami Osowej