• Start
  • Wiadomości
  • Gdański Archipelag Kultury zaprasza do Brzeźna na Dni Sąsiadów

Gdański Archipelag Kultury zaprasza do Brzeźna na Dni Sąsiadów. Już w tę sobotę

Wspólne tańce, spektakl familijny, do tego możliwość zwiedzenia zakamarków Domu Zdrojowego, kiełbaski z grilla i wiele innych atrakcji. Po przerwie, spowodowanej pandemią, w Brzeźnie ponownie świętować będą mieszkańcy dzielnicy. Już w najbliższą sobotę, 28 maja, od godz. 12.
26.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1
Mat. GAK Projektornia

Powrót Dni Sąsiedzkich w Brzeźnie

W organizację Dni Sąsiedzkich zaangażowało się kilka instytucji: GAK Projektornia, Rada Dzielnicy Brzeźno, Fundacja Sprawni Inaczej oraz Hevelianum Dom Zdrojowy. Świętowanie zaplanowano tradycyjnie na terenie boiska za Projektornią, przy ul. Dworskiej 29A. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Gdańska. Tegoroczną nowością jest możliwość obejrzenia od środka odrestaurowanego Domu Zdrojowego w towarzystwie przewodnika.

Co będzie się działo?

12:00 Spektakl familijny "Kosz" Teatru Czwarte Miasto
13:00 Sąsiedzkie powitanie i pokazy taneczne
13:30 Otwarty Dom Zdrojowy - zwiedzanie z przewodnikiem (ul. Zdrojowa 2)
13:40 Wspólny taniec sąsiadów
14:00 Scena muzyków Brzeźna
14:40 Sąsiedzka gimnastyka oraz animacja grupy Street Bus
15:00 Otwarty Dom Zdrojowy - zwiedzanie z przewodnikiem (ul. Zdrojowa 2)
16:00 Koncert zespołu Inkolinia

Jeszcze więcej atrakcji

W godz. 13:00-16:00 GAK zaprasza również na celebrowanie wspólnego stołu sąsiedzkiego (własne wypieki, sałatki i inne przekąski będą mile widziane). Zaplanowano też grillowanie z Radą Dzielnicy, warsztaty tworzenia bomb kwietnych prowadzone przez Hevelianum, warsztaty plastyczne z Fundacją Sprawni Inaczej, występy Klubu Seniora "Pod cisem i Północna 5", warsztaty kuglarskie z Marcinem Krzywańskim, konkurs plastyczny "Namaluj sąsiada", wymiennik roślinny oraz ławeczkę sąsiedzkich historii Archiwum Społecznego.