• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk zerwał współpracę z siecią stacji paliw Amic Polska

Gdańsk zerwał współpracę z siecią stacji paliw Amic Polska

Gdańska Organizacja Turystyczna zerwała współpracę z siecią stacji paliw Amic Polska, która oferowała rabaty posiadaczom Karty Mieszkańca Gdańska. Sieć, mająca bliskie relacje ze swoim dawnym rosyjskim właścicielem, na Ukrainie bojkotowana jest od dawna.
( Publikacja: 26.02.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stacja paliw sieci Amic w Gdyni, w Trójmieście i okolicach jest siedem stacji tej firmy
Stacja paliw sieci Amic w Gdyni, w Trójmieście i okolicach jest siedem stacji tej firmy
Fot. Amic Polska

“Pragniemy poinformować, iż z dniem 25 lutego 2022, Gdańska Organizacja Turystyczna, będąca operatorem Gdańskiej Karty Mieszkańca, kończy współpracę z jednym z partnerów, firmą branży paliwowej – AMIC POLSKA Sp. Z o.o.

To oznacza, że korzystanie ze zniżek przysługujących u tego partnera posiadaczom Gdańskiej Karty Mieszkańca jest od dnia dzisiejszego niemożliwe. Jednocześnie zapewniamy, że tak szybko jak to możliwe, podejmiemy rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi partnerami, tak aby mieszkańcy mogli wciąż cieszyć się korzystnymi rabatami przy tankowaniu aut”.

W suchej informacji umieszczonej na Fb Gdańskiej Karty Mieszkańca nie wytłumaczono przyczyny zerwania współpracy. Ale można się domyślić, że chodzi o powiązania spółki z rosyjskim Łukoilem. Jak pisał kilka lat temu „Puls Biznesu”, austriacki Amic ma na swoim koncie wyłącznie transakcje z rosyjskim koncernem, od którego odkupił w 2015 roku stacje benzynowe na Ukrainie. Dowodem na powiązania sieci z Rosją mają być też menedżerowie zatrudnieni w firmie Amic w kilku krajach europejskich, wcześniej pracujący dla Łukoila.

Ze względu na bliskie relacje z rosyjskimi podmiotami, konsumenci na Ukrainie zaczęli bojkotować stacje paliw Amic.