• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk pod żaglami. Weź udział w rejsie z widokiem na Wyspę Sobieszewską

Gdańsk pod żaglami. Weź udział w rejsie z widokiem na Wyspę Sobieszewską

Gdańsk pod żaglami, czyli weekendowe pływania z widokiem na Wyspę Sobieszewską, to świetny sposób by zostać turystą we własnym mieście, odkryć nowe miejsca i formy aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na bezpłatne godzinne i dwugodzinne rejsy zaprasza mieszkańców Gdańska, w weekend 9-10 września 2023 roku, Chorągiew Gdańska ZHP.
05.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Woda, w centrum kilka łódek z żaglami
Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku
fot. Bartosz Bańka

Żeglarska przygoda z widokiem na Wyspę Sobieszewską

Harcerze Chorągwi Gdańskiej ZHP zapraszają wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy kochają żeglować lub chcą spróbować, czy to forma aktywności dla nich, na przystań przy ul. Nadwiślańskiej 39 na Wyspie Sobieszewskiej. Już 9 i 10 września zabiorą chętne osoby na żeglarską przygodę z widokiem na Wyspę Sobieszewską.

Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia od 6 do 10 września. Wstęp wolny

Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, o wszystko zadbają harcerscy sternicy. Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku. 

Bezpłatnie i dla wszystkich, zbiórka na Wyspie Sobieszewskiej 

- Rejsy są dla każdego! Można zgłaszać się indywidualnie, z grupą przyjaciół czy rodziną. Ważne, by dzieci do lat 16 znajdowały się pod opieką dorosłych - zapowiada Daniela Mrozińska koordynująca pływania z ramienia Chorągwi Gdańskiej ZHP. - Łącznie zaplanowaliśmy na weekend 12 krótkich (godzinnych i dwugodzinnych) rejsów. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze. 

Dobrezagle

Bezpłatne rejsy rozpoczynają się w sobotę i niedzielę 9 i 10 września o godz. 9.45, kończą o godz. 17.00. Zapisy i regulamin dostępny tutaj.  Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania i informacje należy kierować mailowo: daniela.mrozinska@zhp.net.pl.

Partnerem wydarzenia jest Gdański Ośrodek Sportu, zarządca przystani jachtowej przy ul. Nadwiślańskiej 39. Rejsy odbywają się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.