• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk numerem jeden w Polsce w rankingu portów lotniczych AirHelp

Najlepszy port lotniczy w Polsce w rankingu AirHelp? To ponownie Gdańsk

Gdańsk po raz kolejny jest najlepszym portem lotniczym w Polsce według światowego rankingu lotnisk przygotowanego przez AirHelp. Wyprzedziliśmy lotnisko Chopina w Warszawie, Kraków- Balice, Wrocław i Katowice. W zestawieniu globalnym Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zajął 28. miejsce. Pasażerowie wysoko ocenili punktualność startujących i lądujących samolotów na gdańskim lotnisku. Pozytywne noty uzyskała też oferta restauracji i sklepów w terminalu pasażerskim. W ubiegłym roku w rankingu AirHelp Gdańsk także wypadł najlepiej wśród lotnisk w Polsce.  
05.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać samolot pasażerski, który stoi na pasie startowym lotniska. Samolot jest pomalowany na biało z czerwonymi i niebieskimi paskami. Na kadłubie samolotu widnieje napis „Gdańsk” oraz logo LOT Polish Airlines.
W 2022 r. Port Lotniczy Gdańsk także wypadł najlepiej wśród polskich lotnisk w rankingu AirHelp
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Jakie lotnisko wygrało ranking AirHelp?

Globalną stawkę portów lotniczych rozpoczyna w 2023 roku lotnisko Muscat International Airport w Omanie. Poprzedni zwycięzca - lotnisko Tokio-Haneda - spadło na 14. pozycję. 
 
W tym roku, w pierwszej dziesiątce, zdominowanej przez lotniska Japonii i Brazylii, nie znalazł się ani jeden europejski port lotniczy. 

Pierwsza taka prywatka. 200 seniorów zatańczyło na lotnisku

Najlepszy wynik pośród lotnisk na starym kontynencie uzyskało hiszpańskie Bilbao Airport, które uplasowało się na 21. miejscu. 
 
- Rozpiera nas duma, że kolejny rok z rzędu wygraliśmy ranking najlepiej ocenianych lotnisk w Polsce wykonany i publikowany przez AirHelp. To najlepsza i najwiarygodniejsza ocena, bo dokonana przez naszych pasażerów. Ich zadowolenie jest dla nas największym wyróżnieniem. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i obiecujemy ciągle pracować nad podwyższaniem poziomu obsługi - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Jaką punktację dostało lotnisko w Gdańsku?

W rankingu AirHelp Port Lotniczy Gdańsk otrzymał ogólne 8,00 punktów. Punktualność oceniona została na 8, opinia klientów - 8, jedzenie i sklepy - 7,9. 
 
Dla porównania, zwycięzca zestawienia AirHelp Muscat International Airport w Omanie dostało 8,04 punktów, a pozostałych kryteriach: punktualność - 8,1, opinia klientów - 8,1, jedzenie i sklepy - 7,7. 
 
Tomasz Pawliszyn, szef AirHelp, podkreśla, że jego firma dysponuje jednym z najbardziej wiarygodnych i dokładnych globalnych zbiorów danych o lotach.

Rekord wciąż możliwy! 2,6 mln pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk w I półroczu

- Ranking AirHelp Score to miarodajne i ważne narzędzie, które mogą wykorzystać podmioty działające w branży lotniczej. Na jego podstawie linie i porty lotnicze mogą ocenić swoją pozycję na rynku i określić obszary usługowe, które wymagają doskonalenia, ponieważ są one oceniane przez podróżujących. Jako największa na świecie firma chroniącą prawa pasażerów linii lotniczych, edukujemy pasażerów w zakresie ich praw, ale jednocześnie przypominamy podmiotom działającym w branży lotniczej, że to opinie podróżujących, ich doświadczenia i wrażenia z lotu, są najważniejsze - dodaje.

Nowoczesny hangar gotowy do przeglądu samolotów. Nowa inwestycja na gdańskim lotnisku

Pierwszym po Gdańsku polskim lotniskiem w rankingu AirHelp 2023 jest Port Lotniczy Kraków-Balice (53. miejsce), a następnie Port lotniczy Katowice (86. miejsce).

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim