Gdańsk najlepszym samorządem dekady

W jubileuszowej, 10. edycji rankingu Perły Samorządu, Gdańsk zajął drugie miejsce, natomiast w podsumowaniu dziesięciolecia - został najlepszym samorządem dekady wśród gmin powyżej 100 tysięcy mieszkańców!
19.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wyróżnienia dla Gdańska w X edycji Pereł Samorządu
Wyróżnienia dla Gdańska w X edycji Pereł Samorządu
fot. Patryk Rosiński / UM w Gdańsku

To nie koniec wyróżnień dla naszego miasta: prezydent Aleksandra Dulkiewicz otrzymała wyróżnienie wśród włodarzy dużych miast, a sam Gdańsk wyróżniono także w kategorii Edukacja za projekty NOW i POWER LAB realizowane w ramach Inkubatora Starter.

Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Organizowany jest przez DGP już po raz dziesiąty. Perły Samorządu przyznawane są w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

- Nasze miasto zostało najlepszym samorządem dekady. To ogromne wyróżnienie dla wszystkich gdańszczan i gdańszczanek, urzędników i urzędniczek, którzy codziennie wspólnie pracują dla Gdańska i budują naszą wspólnotę, dzielą się dobrem. To dzięki Wam osiągnęliśmy ten sukces – podkreśla prezydent Aleksandra Dulkiewicz. – W trudnym czasie wojny i powrotu do względnej normalność po Covidzie, udało nam się utrzymać pozycję lidera wśród najlepiej zorganizowanych miast. To cieszy i motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz Gdańska. Nie będzie to łatwe zadanie, gdy coraz trudniej utrzymać wysoki poziom usług miejskich, mając do dyspozycji coraz mniej środków. Odbieranie przez rząd pieniędzy samorządom, to pogarszanie jakości życia Polek i Polaków.

Wyróżnienia dla Gdańska w X. edycji Pereł Samorządu

I miejsce w kategorii laureaci 10-lecia rankingu Perły Samorządu gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców

II miejsce w kategorii najlepszy samorząd gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców

Wyróżnienie dla prezydent Aleksandry Dulkiewicz w kategorii najlepszy włodarz gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców

Wyróżnienie w kategorii Liderzy Dobrych Praktyk w zakresie Edukacji za projekty NOW oraz Power Lab realizowane w ramach Inkubatora Starter

Laureaci 10-lecia rankingu

Jak podkreślają organizatorzy rankingu: „10-lecie skłania do podsumowań. Trudno jednak zliczyć, ile samorządów stawało w szranki w rankingu DGP. Kapituła doceniła szczególnie te, które były cały czas na topie”.

Najlepsze samorządy dekady Pereł Samorządu w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców:

I miejsce – Gdańsk

II miejsce – Poznań

III miejsce – Gdynia

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże