• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk - miasto wolności i solidarności. Zobacz fantastyczny mapping na Zielonej Bramie WIDEO I ZDJĘCIA

Gdańsk - miasto wolności i solidarności. Zobacz fantastyczny mapping na Zielonej Bramie WIDEO I ZDJĘCIA

Od 31 maja do 3 czerwca, codziennie o godz. 22.00 na Zielonej Bramie w Gdańsku wyświetlany był niezwykły pokaz. Mieszkańcy i goście mogli podziwiać mapping upamiętniający wybory 4 czerwca 1989 r. Zobacz relację wideo z tego wydarzenia.
06.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mapping na Zielonej Bramie w Gdańsku z okazji Święta Wolności i Solidarności
Mapping na Zielonej Bramie w Gdańsku z okazji Święta Wolności i Solidarności
zdj. Anna Rezulak/KFP


Przez cztery wieczory, po zmroku na fasadzie Zielonej Bramy od strony ul. Stągiewnej odbywał się niezwykły multimedialny pokaz – mapping zatytułowany „Gdańsk - miasto wolności i solidarności". Wyświetlane animacje były impresjami i metafory na temat zniewolenia, niezgody na nie, a także na temat wolności i zmian.

Pokaz przygotowano go z okazji Święta Wolności i Solidarności przez zespół artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Zobacz wideo:

Reżyserem i współtwórcą scenariusza „Miasta wolności i solidarności” był Robert Turło, gdańszczanin, pracownik naukowy ASP w Gdańsku, laureat ponad 20 krajowych i zagranicznych festiwali filmowych. Ścieżkę dźwiękową przygotował Marek Kuczyński, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, gitarzysta, aranżer, kompozytor muzyki poważnej, teatralnej i filmowej.

Pełna lista autorów pracujących przy tym projekcie: scenariusz - Robert Turło i Jarosław Pudlis, reżyseria - Robert Turło, animacja - Mateusz Kozłowski, Paweł Prewencki, Miłosz Margański, Michał Garnowski, Robert Turło, Damian Pera; ilustracje - Krzysztof Różański; muzyka - Marek Kuczyński.

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy