• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk oficjalnie współgospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Gdańsk oficjalnie współgospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Gdańsk będzie jednym z Miast - Gospodarzy wielkiej imprezy sportowej:  Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2023 roku zorganizują wspólnie Polska i Szwecja. ERGO Arena ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał turnieju. Mecz finałowy zorganizuje Sztokholm.
( Publikacja: 01.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska i Henryk Szczepański, prezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej - podczas środowego briefingu w ERGO Arenie, na którym poinformowano, że Gdańsk został współgospodarzem mistrzostw świata. Piotr Borawski: - Bardzo cieszymy się, że gdańsko-sopocka hala stanie się areną zmagań najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie. Życzymy wszystkim zawodnikom zwycięstwa, a kibicom niezapomnianych emocji.
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska i Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) - podczas środowego briefingu w ERGO Arenie, na którym poinformowano, że Gdańsk został współgospodarzem mistrzostw świata. Piotr Borawski: - Bardzo cieszymy się, że gdańsko-sopocka hala stanie się areną zmagań najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie. Życzymy wszystkim zawodnikom zwycięstwa, a kibicom niezapomnianych emocji.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

ERGO Arena jako hala posiadająca 15-tysięczną widownię przeszłości wielokrotnie była areną największych sportowych wydarzeń. Odbywały się tam mistrzostwa świata w lekkiej atletyce i siatkówce, ERGO Arena gościła gale UFC i KSW, a w 2016 roku przyjęła piłkarzy ręcznych podczas EHF Euro 2016, które było największym organizacyjnym sukcesem w dziejach naszego szczypiorniaka.

- Gdańsk jest miejscem, gdzie mecze naszej reprezentacji zawsze wypełniały trybuny. To właśnie tam walczyliśmy z powodzeniem o udział w mistrzostwach świata (2015) i wyjazd na igrzyska olimpijskie (2016). Teraz wierzymy, że Polakom znów uda się zagrać w ERGO Arenie mecz o stawkę - mówi prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Nasze miasto będzie gospodarzem trzech spotkań mistrzostw świata. Odbędą się u nas najważniejsze mecze organizowane przez Polskę, czyli dwa ćwierćfinały (25 stycznia) oraz półfinał (27 stycznia). Nasza reprezentacja zagra w ERGO Arenie, jeśli zespół prowadzony przez Patryka Rombla zajmie jedno z dwóch pierwszych miejsc swojej grupy w rundzie głównej.

- Gdańsk wielokrotnie był gospodarzem wielkich imprez sportowych. Tylko w tym roku mieliśmy przyjemność współorganizować Finał Ligi Europy, a część meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, rozegranych zostało w Ergo Arenie - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - To znakomity, spełniający najwyższe standardy obiekt, a odbywającym się tu meczom zawsze towarzyszy świetna atmosfera. Dlatego bardzo cieszymy się, że gdańsko-sopocka hala stanie się areną zmagań najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie. Życzymy wszystkim zawodnikom zwycięstwa, a kibicom niezapomnianych emocji.

 

ERGO Arena została oddana do użytku w 2010 roku, na granicy Gdańska i Sopotu. To jeden z dwóch - obok stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk - obiektów sportowych w naszej metropolii, które mają moc przyciągania wielkich imprez o międzynarodowym znaczeniu
ERGO Arena została oddana do użytku w 2010 roku, na granicy Gdańska i Sopotu. To jeden z dwóch - obok stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk - obiektów sportowych w naszej metropolii, które mają moc przyciągania wielkich imprez o międzynarodowym znaczeniu
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Polacy rywalizację na mistrzostwach świata rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Tamtejszy Spodek ugości 21 z 61 spotkań turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta zostanie Płock. Gdańsk będzie dla najlepszych przystankiem do finału, który zorganizuje Sztokholm.

- Rywalizacja w Gdańsku jest dla nas niezwykle istotna z dwóch powodów. Po pierwsze tamtejsi kibice niejednokrotnie dowiedli, że kochają piłkę ręczną, a ich doping w przeszłości dodawał zawodnikom reprezentacji skrzydeł. Po drugie uczestnicy fazy pucharowej będą mogli szybko dostać się do Szwecji, gdzie odbędą się finały - wyjaśnia Dyrektor Turnieju Grzegorz Gutkowski.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Śląsk i Małopolska (Polska) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (Szwecja). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej turnieju

 

PIOTR BORAWSKI NA SWOIM PROFILU FB: