• Start
  • Wiadomości
  • W Gdańsku przybywa mieszkańców. W Sopocie i Gdyni wręcz przeciwnie

W Gdańsku przybywa mieszkańców. W Sopocie i Gdyni wręcz przeciwnie

Prawie trzy tysiące nowych mieszkańców zyskał Gdańsk przez ostatnie pięć lat. Większość z nich to osoby w wieku 30 - 49 lat. Gdynia w podobnym czasie straciła 7 tysięcy osób, Sopot ponad 2 tysiące - czytamy w dzienniku Fakt.
03.04.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wysoka jakość życia, atrakcyjny rynek pracy i nowe inwestycje przyciągają do Gdańska nowych mieszkańców


Coraz większe wyludnianie się większych miast w Polsce nie jest tajemnicą. Dziennikarze Faktu sprawdzili, czy reguła ta dotyczy także Trójmiasta. Okazało się, że w Gdańsku mieszkańców nie ubywa, a nawet jest ich coraz więcej, w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło 2 tys. 762 osób.

Zdaniem Olimpii Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku głównym powodem atrakcyjności miasta dla potencjalnych nowych mieszkańców jest wysoka jakość życia, atrakcyjny rynek pracy oraz nowe inwestycje wzbogacające kulturę, sport i komunikację publiczną.

Gdynia chce zatrzymać mieszkańców wspierając rodziny, m.in. budując żłobki i przedszkola. Gdynianie mogą też korzystać z karty dużej rodziny. Sopot - budując nowe mieszkania komunalne dedykowane głównie młodym sopockim rodzinom.

Jednak prognozy demograficzne mówią, że liczba ludności w Sopocie i Gdyni w najbliższych latach ma systematycznie spadać. W Gdańsku z kolei mieszkańców ma być jeszcze więcej.TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów