• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk Południe na START. Bezpłatne treningi biegowe i rowerowe ZUT

Gdańsk Południe na START. Bezpłatne treningi biegowe i rowerowe ZUT

Było już kilka edycji Rodzinnego Biegu, festyny dla mieszkańców i programy edukacyjne w szkołach. Teraz Zakład Utylizacyjny wspiera oddolną inicjatywę swoich sąsiadów. Przez całe wakacje mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska mogą uczestniczyć w bezpłatnych treningach biegowych i rowerowych. Aktywności włączono w program „Aktywne sąsiedztwo”, który od kilku lat realizuje Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.
24.07.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zajęcia sportowo – rekreacyjne Gdańsk Południe na Start w ramach „Aktywne sąsiedztwo”, dofinansowane przez Zakład Utylizacyjny, rozpoczęły się z początkiem lipca tego roku, ale zainaugurowano je w kwietniu i była to oddolna inicjatywa mieszkańców południowych dzielnic Gdańska. Treningi odbywają się co tydzień, w wybrane dni, a prowadzą je doświadczeni trenerzy.

- Projekt obejmuje cykl profesjonalnych, bezpłatnych treningów sportowo – rekreacyjnych realizowanych w otwartej formule FOR FUN – opowiada Iwona Bolt, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. – Zajęcia adresowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców, a co najważniejsze są bezpłatne. Od lat w ramach programu „Aktywne sąsiedztwo” tworzymy warunki do integracji naszych sąsiadów i zachęcamy do zdrowego trybu życia.


Zajęcia biegowe przewidziane sa dla początkujących i zaawansowanych
Zajęcia biegowe przewidziane sa dla początkujących i zaawansowanych
Fot. Archiwum PowerOn3cityDołączyć do grupy treningowej może każdy. Głównym celem akcji jest stworzenie mieszkańcom możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, w amatorskim wydaniu, ale pod okiem fachowców. Projekt realizowany jest w południowych dzielnicach Gdańska: Chełm, Ujeścisko, Kokoszki, Jasień oraz miejscowościach Kowale, Otomin, Kolbudy.

Każdorazowo, na początku tygodnia na fanpage wydarzenia zamieszczony jest harmonogram na nadchodzący tydzień. Wystarczy polubić profil https://www.facebook.com/gdanskpoludnienastart/, założyć biegowe buty lub rowerowe i dołączyć do treningowej grupy. Można tam też znaleźć niezbędne informacje, wymienić się zdjęciami, opiniami i umówić na wspólną aktywność.

- Bardzo cieszy nas duża frekwencja mieszkańców południowych dzielnic, którą obserwujemy od początku prowadzonej akcji. Niekiedy jest na treningu nawet do kilkudziesięciu osób. Warto dodać, że nasi sąsiedzi trenują nawet w niesprzyjających warunkach, deszczu. Jak sami przyznają, zawsze są dobre warunki do aktywności. Trzeba się tylko dobrze ubrać – dodaje Iwona Bolt.


Chętnych na bezpłatne treningi kolarskie w południowych dzielnicach Gdańska nie brakuje
Chętnych na bezpłatne treningi kolarskie w południowych dzielnicach Gdańska nie brakuje
Fot. Archiwum PowerOn3cityW każdą niedzielę czeka gratka dla kolarzy górskich lub szosowych. Wystarczy śledzić harmonogram. Trenerzy przypominają, że w czasie zajęć kolarskich uczestnik jest zobowiązany za każdym razem do wcześniejszego zapoznania się z przebiegiem trasy, jej trudnością oraz dostosowaniem dystansu do swoich możliwości.

W najbliższą sobotę, 28 lipca br., będzie pierwszy wspólny sprawdzian biegowy przy okazji 2. urodzin Parkrun Gdańsk Południe. Zbiórka o godz. 8.15, później rozgrzewka, omówienie taktyki ze wskazówkami startowymi i start! Żeby wziąć udział w najbliższą sobotę trzeba zarejestrować się na stronie https://www.parkrun.pl/rejestracja/form/. Alternatywnie tego samego dnia dla tych, którzy wolą dwa kółka trening kolarski na rowerach przełajowych o godz. 9.  

Zakład Utylizacyjny nie tylko zainicjował treningi. Uczestnicy oprócz samej przyjemności z poruszania się mogą także wygrać nagrody. Zasady są proste. Wystarczy przyjść na treningi, zebrać 15 pieczątek na specjalnie przygotowanych kuponach (jeden trening to jedna pieczątka) i wygrać ciekawą nagrodę. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu, blisko domu i pod czujnym okiem trenera. Aktywnie i po sąsiedzku.

Aktualny harmonogram zajęć jest zawsze dostępny na: https://www.facebook.com/gdanskpoludnienastart/.

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024