• Start
  • Wiadomości
  • Prezydent oczami fotoreporterów. Wystawa “Gdańsk Pawła Adamowicza" do końca maja

“Gdańsk Pawła Adamowicza”. Wystawa fotografii ukazujących prezydenta, od soboty przy Parku Oliwskim 

“Gdańsk Pawła Adamowicza” to 24 wielkoformatowych fotografii, wyeksponowanych na ogrodzeniu Parku Oliwskiego, których bohaterem jest tragicznie zmarły 14 stycznia 2019 roku prezydent Gdańska. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się w sobotę 4 maja, o godz. 13.00.
04.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz. Wernisaż wystawy zdjęć prezydenta odbędzie się w sobotę, 4 maja, o godz. 13
Paweł Adamowicz. Wernisaż wystawy zdjęć prezydenta odbędzie się w sobotę, 4 maja, o godz. 13
fot. Dominik Paszliński
 
Na ogrodzeniu Parku Oliwskiego już od wtorku, 30 kwietnia 2019 roku pojawią się zdjęcia, na których aktywność Pawła Adamowicza dokumentowali w ciągu ostatnich lat gdańscy fotoreporterzy.

Jerzy Pinkas, Grzegorz Mehring, Dominik Paszliński, Paweł Wyszomirski i Piotr Wittman, z racji wykonywania zawodu, mieli okazję widywać prezydenta niezwykle często. 
Zatrzymane w kadrze chwile ukazują go podczas wykonywania obowiązków zawodowych, wśród gdańszczan, pełnego pasji i zaangażowania w życie miasta. Takiego, jakiego zapamiętali go mieszkańcy Gdańska.
 
 
fot. Paweł Wyszomirski
 
- Na 24 wielkoformatowych planszach będzie można zobaczyć Pawła Adamowicza szczęśliwego w świeżo otwartym tunelu pod Martwą Wisłą, na Ergo Arenie, witającego brytyjską parę książęcą, wśród gdańskich przedszkolaków i seniorów oraz w wielu innych sytuacjach - mówią organizatorzy wystawy z Fundacji Wspólnota Gdańska i zachęcają wszystkich gdańszczan i gości Gdańska do jej obejrzenia i przypomnienia sobie postaci wielkiego gdańszczanina.
 
Pomysłodawcą wystawy jest Andrzej Stelmasiewicz - radny miasta Gdańska, założyciel i prezes Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska, wieloletni rady dzielnicy Oliwa, działacz kultury i animator, twórca Oliwskiego Ratusza Kultury - który również opracował ją graficzne.

Fotografie pochodzą z archiwów portalu www.gdansk.pl, Fundacji Wspólnota Gdańska i KB Doraco.
 
Wystawę można oglądać do 31 maja 2019.
 
 
 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta