Gdańsk Biega z Mistrzem. Nowy cykl bezpłatnych treningów z Radosławem Dudyczem

Gdańszczanie lubią biegać, a biegaczy przybywa na Pomorzu z roku na rok. Co więcej, coraz większa ilość z nich chce trenować w sposób świadomy, bezpieczny i jednocześnie efektywny. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, zacząć swoją biegową przygodę i zrobić to z głową, pod okiem profesjonalisty - treningi z Radosławem Dudyczem to zajęcia dla Ciebie.
27.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwie osoby biegną po pomarańczowej bieżni stadionu, bardziej po lewej (trochę z oddali) kolejne dwie osoby biegną, potem kolejne
Zajęcia treningowe odbywać się będą na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244
fot. GOS

Dwa semestry

Cykl darmowych treningów biegowych z mistrzem Polski w maratonie Radosławem Dudyczem to propozycja dla tych mieszkańców Gdańska, którzy chcieliby zacząć biegać, ale nie do końca wiedzą, jak się do tego zabrać. Skorzystają na nich także ci, którzy pierwsze biegowe kroki mają już za sobą, ale chcieliby popracować nad udoskonaleniem swojej techniki, urozmaicić trening, bądź skonsultować się z profesjonalistą. 

Radosław Dudycz podczas zajęć korzysta ze swojego wieloletniego doświadczenia trenerskiego z pracy zarówno z profesjonalistami jak i amatorami, a także z własnych, wieloletnich startów.

Biegowy rok 2023 został umownie podzielony na dwa semestry biegowe. Pierwszy z nich to cykl zajęć, które będą odbywać się w kwietniu i maju w dwóch lokalizacjach na terenie Gdańska. Drugi semestr zacznie się jesienią, niedługo po wakacjach.

Ważny odpowiedni strój

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób początkujących i średniozaawansowanych. Na początku będziemy spotykać się na bieżni, co sprzyja przeprowadzeniu ćwiczeń sprawnościowych i ogólnorozwojowych, budujących kondycję oraz poprawiających technikę biegu. Pierwsze treningi rozpoczną się od marszobiegów, a z czasem te dystanse do przebiegnięcia będą coraz dłuższe, szczególnie kiedy przeniesiemy się w okolice Zbiornika Świętokrzyska.

- Na pierwsze zajęcia proszę się odpowiednio ubrać, zaopatrzyć się w buty do biegania, wodę lub napój izotoniczny oraz uśmiech i pozytywne nastawienie. Resztą zajmę się ja i moi trenerzy. Przede wszystkim chcemy zachęcić do biegania i zrobić to w zdrowy, bezpieczny sposób – zauważa Radosław Dudycz.

Kalendarz I semestru biegowego i programu Gdańsk Biega z Mistrzem

 • Środa, 29.03.2023, godzina 18:00, Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244
 • Sobota, 01.04.2023, Zawody Przyjazna i Aktywna Strzyża
 • Środa, 05.04.2023, godzina 18:00, Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244
 • Środa, 12.04.2023, godzina 18:00, Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244
 • Środa, 19.04.2023, godzina 18:00, Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244
 • Środa, 26.04.2023, godzina 18:00, Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244
 • Środa, 03.05.2023 przerwa (majówka)
 • Środa, 10.05.2023, godzina 18:00, Zbiornik Świętokrzyska
 • Środa, 17.05.2023, godzina 18:00, Zbiornik Świętokrzyska
 • Środa, 24.05.2023, godzina 18:00, Zbiornik Świętokrzyska
 • Sobota, 27.05.2023 Zawody #RUNGDN Oliwa

Zajęcia potrwają co najmniej 90 minut, ale nie przekroczą 2 godzin. Uczestnicy zajęć będą mogli zweryfikować nowo nabyte umiejętności oraz sprawdzić swój postęp podczas imprez biegowych, zorganizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Wiosną będą to zawody cyklu #RUNGDN, natomiast jesienią poziom trudności będzie stopniowo podwyższany.

Konsultacje dla wszystkich

- Cykl treningowy dobrze zakończyć startem w zawodach, a impreza na dystansie 5 kilometrów świetnie się do tego nadaje. W semestrze jesiennym natomiast takim startem docelowym będzie Bieg Westerplatte na dystansie 10 kilometrów - podkreśla prowadzący zajęcia "Gdańsk Biega z Mistrzem" Radosław Dudycz.

Trener dodaje, że o ile grupą docelową zajęć są osoby początkujące i średniozaawansowane, to - szczególnie podczas treningów na bieżni lekkoatletycznej - skonsultować z nim i jego zespołem będą mogły się także osoby o większym stażu biegowym.

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?