• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk 2030 - porozmawiajmy o przyszłości miasta. Ankieta i warsztaty dla mieszkańców

Gdańsk 2030 - porozmawiajmy o przyszłości naszego miasta. Ankieta i warsztaty dla mieszkańców

Jak będzie wyglądał Gdańsk za dziesięć lat? Możemy o tym wspólnie zdecydować. Gospodarka, przestrzeń, aktywność obywatelska, transport, kultura i zieleń to niektóre z zagadnień, które będą przedmiotem rozmów z mieszkankami i mieszkańcami. Od połowy listopada odbywać się będą warsztaty online nad Strategią Gdańsk 2030.
12.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kładka na Ołowiankę w Gdańsku, zdjęcie ilustracyjne
Kładka na Ołowiankę w Gdańsku, zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Jakim miastem będzie Gdańsk? Co jest dla Was najważniejsze? Zapraszam Państwa do wyrażenia swojej opinii dotyczącej najważniejszych aspektów naszego rozwoju do 2030 roku. Zachęcam również do uczestnictwa w warsztatach o sprawach istotnych dla przyszłości Gdańska. Będą one miały formę dyskusji, podczas której każdy z uczestników będzie miał okazję wypowiedzieć się na ważne dla rozwoju miasta tematy. Gdańsk to nasza wspólna sprawa, chcemy mieć wpływ na jego przyszłość– mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

 

Wypełnij ankietę

Gdańszczanki i gdańszczanie mogą wyrazić swoją opinię dotyczącą najważniejszych aspektów rozwoju naszego miasta do 2030 roku wypełniając ankietę. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie kilka minut. Wyniki wskażą, jakiego miasta oczekują jego mieszkańcy.

 

Zapisz się na warsztaty

Warsztaty odbędą się w formule online w dniach 16, 17, 22 i 23 listopada w godz. 17.00-19.00. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz rejestracyjny. Podczas warsztatów wypracowane zostaną wspólne cele i kierunki rozwoju, jakie powinien obrać Gdańsk, jak i znalezione zostaną odpowiedzi na wyzwania z jakimi zmagać będziemy się w najbliższej dekadzie.

plakat_strategia_2030

 

Czym jest strategia Gdańska?

Jest to dokument, który wskazuje kierunki rozwoju Gdańska oraz definiuje pożądany obraz miasta w przyszłości. W pracach nad obowiązującą Strategią Gdańsk 2030 Plus uczestniczyli mieszkańcy i przedstawiciele różnych środowisk. Teraz, ze względu m.in. na zmianę regulacji prawnych, rozpoczynamy prace, które dostosują strategię do obowiązujących przepisów oraz wskażą najważniejsze aspekty rozwoju Gdańska.

 

TV

Kamienica przy ul. Toruńskiej 25 po remoncie.