Garmin Ultra Race Gdańsk. Bieganie dla twardzieli

1700 zawodników rywalizować będzie na czterech dystansach – 85 km, 52 km, 27 km i 11 km. Po sukcesie pierwszej edycji, biegi przełajowe Garmin Ultra Race, w najbliższą sobotę, 7 grudnia, znowu odbędą się nad morzem. Trasy poprowadzono w malowniczych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Start i metę zlokalizowano w Gdańsku Oliwie. Ostatnie miejsca czekają na nie zdecydowanych!
( Publikacja: 04.12.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Garmin Ultra Race to wyzwanie dla doświadczonych biegaczy i tych, którzy zaczynają przygodę z dystansami ultra
Garmin Ultra Race to wyzwanie dla doświadczonych biegaczy i tych, którzy zaczynają przygodę z dystansami ultra
Źródło Facebook Garmin Ultra Race PolandWyzwanie dla najwytrwalszych
Pierwsi zawodnicy Garmin Ultra Race startują wcześnie rano, jeszcze o zmroku, a dokładnie o piątej. Każdy z "czołówką" na głowie,  wyglądają jak przemieszczające się „makro – świetliki”. Przed nimi najdłuższy dystans zawodów – 86 km, gdzie przewyższenia wynoszą +1850m/-1850 m. Kolejni na linii startu stają biegacze, którzy wybrali dystans 52 km, a przewyższenia na tej trasie to +1200 m/-1200 m. Ostatni wyruszają entuzjaści biegania, którzy wybrali dystanse: 27 km (+ 650/- 650 m) oraz 11 km (+250 /-250 m). Imprezą towarzyszącą będą biegi dla dzieci i młodzieży, czyli Garmin Ultra Kids, rozegrane na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Na każdym dystansie obowiązują limity czasowe. I tak, trasę 86 km trzeba pokonać maksymalnie w 15 godzin, dla dystansu 52 km przewidziano max. 10 godzin, dla 27 km – 5 godzin, a pokonanie odległości 11 km w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym może zająć maksymalnie 2 godziny. Szczegółowe informacje dotyczące tras (mapy i charakterystyka) znajdują się na stronie biegu na stronie: www.ultrace.pl

Gdańska edycja Garmin Ultra Race kolejny raz znalazła się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc
Gdańska edycja Garmin Ultra Race kolejny raz znalazła się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc
żródło: Facebook/Garmin Ultra Race PolandMiejsce zmagań
Trójmiejski Park Krajobrazowy określany jest płucami Trójmiasta, a jego łączna powierzchnia wynosi niemal 20 tysięcy hektarów. Zasięg parku rozciąga się na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, jednak obejmuje również Rumię, a także Wejherowo. Ze względu na specyfikę miejsca, organizatorzy zachęcają zawodników do zapoznania się z zagrożeniami występującymi w lesie, jak suche drzewa, konary, strome zbocza, koleiny czy dzikie zwierzęta. 

Gdańska edycja Garmin Ultra Race kolejny raz znalazła się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc. To jeden z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie, a także w harmonogramie biegów punktowanych w rankingu ITRA. Wszyscy zawodnicy, którzy w limicie czasowym ukończą dystans 86 km otrzymują 2 punkty kwalifikacyjne, 52 km zamienione zostanie także na 2 punkty, a 27 km to 1 punkt.

Krótsze dystanse imprezy Garmin Ultra Race są idealnym „przetarciem” i próbą dla początkujących „ultrasów”. Dłuższe dystanse będą odpowiednie dla biegaczy, którzy posiadają już doświadczenie na dystansach ultra. Tradycją jest na tej imprezie, że na mecie każdy finisher może zasiąść na tronie z koroną na głowie jako #królGUR. 

 

Każdy może wybrać trasę dostosowaną do własnych możliwości
Każdy może wybrać trasę dostosowaną do własnych możliwości
Źródło: Facebook/Garmin Ultra Race Poland


Logistyka
Centrum zawodów, ze startem i metą zlokalizowane będzie przy ul. Kościerskiej 7 w okolicach siedziby Instytutu Budownictwa Wodnego PAN. Na wszystkich zawodników oraz kibiców czekać będzie strefa EXPO ze stoiskami Partnerów i Sponsorów, a także food trucki, które oferować będą ciepłe posiłki i napoje. W okolicach strefy finishera odbędzie się ognisko.

Na listach startowych nadmorskiej edycji cyklu widnieją nazwiska ponad 1700 zawodników z całej Polski. Pozostały ostatnie wolne miejsce. Żeby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.ultrarace.pl. 

Szykuje się rekord frekwencji i duża dawka endorfin!

Organizatorami zawodów są Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 

PROGRAM Garmin Ultra Race Gdańsk 2019  

Informacja o punktach żywieniowych na wszystkich dystansach Garmin Ultra Race 

Szczegółowy opis TRAS i PROFILI Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 

Wydarzenie na Facebooku Garmin Ultra Race Gdańsk 2019