• Start
  • Wiadomości
  • Fundusz Inicjowania Rozwoju. Pięć innowacyjnych projektów otrzyma wsparcie finansowe

Fundusz Inicjowania Rozwoju. Pięć innowacyjnych projektów otrzyma wsparcie finansowe

#SPÓJRZNASIEBIE, „Pojąć Głębię”, CUMY, “Rozwiń żagle" i “Artystyczna Inicjatywa” - to pięć projektów partnerstw między organizacjami pozarządowymi, biznesem i sektorem publicznym z województwa pomorskiego, które otrzyma wsparcie na pierwsze kroki w ich realizacji. Przyznane kwoty wynoszą od 5 do 20 tys. złotych.
21.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzy projekty otrzymały wsparcie 20 tys. zł, jeden - 10 tys., jeden - 5 tys. zł
Trzy projekty otrzymały wsparcie 20 tys. zł, jeden - 10 tys., jeden - 5 tys. zł
fot. Renata Dąbrowska

 

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION (UPF) w piątek, 18 grudnia, już po raz szósty ogłosiła listę laureatów Funduszu Inicjowania Rozwoju - konkursu grantowego dla innowacyjnych partnerstw organizacji pozarządowych z biznesem i sektorem publicznym. Te nowatorskie inicjatywy mają być odpowiedzią na wyzwania społeczności lokalnych na Pomorzu, w przyszłości także w Polsce.

W finale 6. edycji konkursu znalazło się dziesięć inicjatyw. 

– Po raz pierwszy uczestnicy konkursu byli objęci akceleratorem wsparcia, w ramach którego pomagaliśmy udoskonalić inicjatywy złożone w konkursie. Indywidualne wsparcie merytoryczne i warsztaty szyte na miarę potrzeb przyszłych grantobiorców okazały się przydatne – mówi Monika Hinc, prezeska UPF. 


W tym roku wsparcie merytoryczne oraz granty otrzymały następujące projekty i organizacje pozarządowe w partnerstwie z biznesem i instytucją publiczną:

  1. SPÓJRZNASIEBIE Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge Gdańsk we współpracy z partnerem publicznym - Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku, partnerem biznesowym - Projekt PR oraz Fundacją Fala Nowej Kultury: 20 000 zł na projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi wśród nastolatków na problem dotyczący akceptacji ciała i związanych z tym konsekwencji
  2. „Pojąć Głębię” dla osób z dysfunkcją wzroku Spółdzielni Socjalnej Dalba i Fundacji "I See You" we współpracy z partnerem publicznym - Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku i partnerem biznesowym: Happy Dive Centrum Nurkowania: 20 000 zł na innowacyjny program rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku poprzez nurkowanie
  3. CUMY - otwarty warsztat na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku Fundacji CUMY we współpracy z partnerem publicznym - Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i partnerem biznesowym: Yaboo sp. z o.o.: 20 000 zł na stworzenie pracowni rzemieślniczej i warsztatów m.in. z druku 3d
  4. “Rozwiń żagle" Fundacji Centrum Praw Kobiet Oddział Gdańsk we współpracy z partnerem publicznym - Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i partnerem biznesowym - Szkołą Żeglarstwa JUNGA: 10 000 zł na terapeutyczny kurs żeglarstwa dla kobiet po doświadczeniach przemocy
  5. “Artystyczna Inicjatywa” Stowarzyszenia Kaszubskie Centrum Edukacji ,,VADEMECUM” w Luzinie we współpracy z partnerem publicznym - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Luzinie i partnerem biznesowym - Cafe Ambasador oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Luzinie i Pracownią Psychologii Pracy i Transportu: 5000 zł na program terapeutyczny i kampanię społeczną zwracającą uwagę na problem osób z kryzysami psychicznymi w gminie Luzino.


Czym jest Fundusz Inicjowania Rozwoju?

To partnerski fundusz, który jest częścią ogólnopolskiej Kampanii 17 celów. Odpowiada na wyzwania dotyczące 17 globalnych celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez Organizację Narodów Zjednoczonych w ramach agendy 2030. Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION wspólnie z partnerami przekazuje granty w wysokości do 25 tysięcy złotych dla najlepszych inicjatyw międzysektorowych z Pomorza, których liderem jest organizacja pozarządowa, a partnerami lokalne przedsiębiorstwo i instytucja publiczna. Fundusz powstał z inicjatywy Rady Programowej Forum Inicjowania Rozwoju - największego wydarzenia dotyczącego społecznej odpowiedzialności na Pomorzu realizowanego co roku od 9 lat. Wspiera międzysektorowe innowacje społeczne. 

Konkurs grantowy Fundusz Inicjowania Rozwoju realizowany jest w partnerstwie z: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Gdańska, Pracodawcy Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, POLPHARMA S.A., LPP S.A. oraz Farm Frites Poland S.A. Partnerzy w ramach konkursu zainwestowali dotąd ponad pół miliona złotych w 30 innowacyjnych pomysłów wspierających działania na rzecz społeczności lokalnych.

– Co roku zależy nam na wyborze najbardziej rozwojowych inicjatyw mających potencjał do realizacji ważnych wyzwań społecznych oraz projektów trafiających do różnych grup społeczności w województwie pomorskim. W tym roku również mamy poczucie, że zostały wyróżnione te inicjatywy, które były najbardziej aktywne i perspektywiczne. Niektóre z nich poruszały tematy niszowe wymagające pierwszego wsparcia – mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR Polpharma SA.

– Podczas finału organizacje pozarządowe przedstawiały komisji grantowej swoją ideę partnerstwa w formule krótkiej prezentacji. Po ich zakończeniu odbyły się obrady komisji grantowej, którym towarzyszyły żywe dyskusje na temat ewolucji i rozwoju projektu od momentu złożenia wniosków do etapu końcowego. Jak co roku, staraliśmy się nagrodzić projekty innowacyjne, które odpowiadają aktualnym wyzwaniom i mają szansę odbić się szerokim echem w danych społecznościach lokalnych – dodaje Patrycja Zbytniewska, koordynator ds. projektów społecznych LPP SA.

 

Więcej informacji o laureatach konkursu oraz o Fundacji Inicjowania Rozwoju

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami