Pchli Targ - zakupy i porady specjalistów

To będzie pierwszy Pchli Targ, w którym uczestniczyć będzie Fundacja Hospicyjna, i jednocześnie pierwszy, którego będzie też głównym organizatorem. Poza zakupami, na miejscu będzie można skorzystać z porad specjalistów z Akademii Walki z Rakiem czy dowiedzieć się o działalności samego hospicjum.
31.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kilka maskotek pluszaków ułożonych na kocyku, jest też kilka dziecięcych książeczek kolorowych
Zajrzyj w sobotę na Pchli Targ w Aniołkach
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pchli Targ w Parku Zielonym

Odbędzie się on w sobotę, 1 kwietnia. Stoiska ustawione będą w pobliżu parkowego placu zabaw, w godz. 11 - 14.

To, co będzie wyróżniać to wydarzenie od innych tego typu organizowanych w dzielnicach, to wolontariusze, którzy przechodząc pomiędzy stoiskami, rozdawać będą ulotki, ale też zbierać datki na hospicjum.

- Główną ideą sobotniego Pchlego Targu jest integracja z mieszkańcami Aniołek. Chcemy się zapoznać. W tej dzielnicy znajduje się Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, jest też i nasza siedziba - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Fundacji Hospicyjnej. - Targ organizujemy w Parku Zielonym, przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie, a więc w idealnym miejscu na sobotni spacer. Zachęcamy do udziału, zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - podkreśla.

Stoiska, poza zainteresowanymi mieszkańcami, będzie miała też Fundacja Hospicyjna. Znajdą się na nich rzeczy od darczyńców, które nie są już potrzebne w placówce, a mogą przydać się mieszkańcom. Będą to m.in. książki, zabawki, nowe ubrania, płyty, itp. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność tego gdańskiego hospicjum.

Stogi. W najbliższą sobotę festyn dzielnicowy

Zapytaj o Akademię Walki z Rakiem

Jeżeli nie planujecie zakupów, warto zajrzeć tu także z innego powodu. Na miejscu będą bowiem dyżurować przedstawiciele Akademii Walki z Rakiem, którzy odpowiedzą na nurtujące w tym zakresie mieszkańców pytania. Będą też specjaliści zajmujący się Funduszem Dzieci Osieroconych, u których też będzie można uzyskać informacje.

Na miejscu pojawi się około 20 wolontariuszy związanych z hospicjum. Część z nich będzie zbierać datki na placówkę, część rozdawać ulotki informacyjne, a część sprzedawać wspomniane wyżej rzeczy przy stoiskach. Dla obecnych przewidziano również loterię fantową, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Głównym organizatorem Pchlego Targu na Aniołkach jest Fundacja Hospicyjna. Natomiast współorganizatorami są: Rada Dzielnicy Aniołki oraz Klub Seniora Bursztynek.

1
Mat. Fundacja Hospicyjna