• Start
  • Wiadomości
  • Fragment ul. Piastowskiej będzie tymczasowo zamknięty - od czwartku, 6 maja

Fragment ul. Piastowskiej będzie tymczasowo zamknięty - od czwartku, 6 maja

W czwartek, 6 maja, od godzin porannych planowane jest zamknięcie fragmentu ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Beniowskiego do wysokości przystanku Droszyńskiego. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Droszyńskiego, Krzywoustego i Poznańską. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej trzy tygodnie.
05.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wymiana nawierzchni na blisko kilometrowym ul. Piastowskiej to pierwszy etap modernizacji tej ulicy
Wymiana nawierzchni na blisko kilometrowym ul. Piastowskiej to pierwszy etap modernizacji tej ulicy
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Przyczyną zmian w organizacji ruchu na ul. Piastowskiej jest realizacja zadania związanego z modernizacją tej ulicy. Oprócz wymiany nawierzchni na odcinku liczącym ok. 950 metrów, przebudowane zostaną chodniki, a także sieć wodociągowa. Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel. Koszt inwestycji to ponad 3,3 mln złotych. Prace będą koordynowane przez przedstawicieli DRMG i GIWK i potrwają do końca października 2021 r.

Zmiany w komunikacji miejskiej obowiazujące od 4 maja:

Linie: 117 w kierunku „Sopot Przylesie”, N4 w kierunku „Jaworzniaków”

Pomiędzy przystankami „Piastowska” 04 a „Oliwa Pętla Tramwajowa” 06 autobusy pojadą objazdem ulicami: Piastowska – Poznańska – Krzywoustego – Droszyńskiego - Piastowska i dalej po stałej trasie. Zatrzymywać się będą na dwóch tymczasowych przystankach „Poznańska” 92 w ciągu ul. Poznańskiej i „Oliwa PKP” 93 przy ul. Krzywoustego. W czasach przejazdów zostaną wprowadzone drobne korekty (1 minutowe dla linii N4, 1-2 minutowe dla linii 117).

Linie 117, N4 w kierunku „Jelitkowo Kapliczna”

Pomiędzy przystankami „Oliwa Pętla Tramwajowa” 08 i „Poznańska” (n/ż) 01 wprowadzony zostanie objazd ulicami: Piastowska – Droszyńskiego – Krzywoustego – Poznańska – Piastowska i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Oliwa PKP” 03 przy ul. Krzywoustego. Od przystanku „Poznańska 01 odjazdy będą opóźnione o 1-2 minuty.

Dla linii N4 zmienią się godziny odjazdów w kierunku Jelitkowa na odcinku „Galeria Bałtycka” – „Jelitkowo”.

Linia 143 w kierunku „Oliwa PKP”

Pomiędzy przystankami „Piastowska” 04 a „Oliwa PKP” 04 autobusy pojadą objazdem ulicami: Piastowska – Poznańska – Krzywoustego. Na trasie objazdowej zatrzymywać się będą wyłącznie na tymczasowym przystanku „Poznańska” 92 w ciągu ul. Poznańskiej.

Linia 143 w kierunku „Sopot Sanatorium Leśnik” i „Sopot Przylesie”

Bez zmian.

 
Zamknięcie fragmentu ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Beniowskiego do wysokości przystanku Droszyńskiego, potrwa przez co najmniej trzy tygodnie
Zamknięcie fragmentu ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Beniowskiego do wysokości przystanku Droszyńskiego, potrwa przez co najmniej trzy tygodnie
mat. prasowe

oprac. NG

TV

To przedszkole jest wzorem