Spełniamy marzenia! Finał świątecznej akcji „Każdy może pomóc”

W sobotę, 9 grudnia do domów tysiąca dzieci i osób starszych w Gdańsku zawitał św. Mikołaj. Obdarował podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej świątecznymi prezentami. To wyjątkowe upominki. Ofiarowane przez otwartych, empatycznych i pełnych dobroci darczyńców akcji „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
10.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zbiorowe zdjęcie około stu osób w ogromnej hali magazynowej
Pracowniczki i pracownicy gdańskiego MOPR, wolontariusze, kierowcy z DPD i inne osoby zaangażowane w finał akcji
źródło: Antonina Chycka/Gdański MOPR

Kolejny rok akcji „Każdy może pomóc”

Tegoroczna, XII edycja przedsięwzięcia pokazała, że wrażliwość społeczna, chęć pomagania i sprawienia radości drugiemu człowiekowi są ogromne. Dystrybucja upominków do domów dzieci oraz seniorek i seniorów trwała cały dzień.

Lodówka społeczna już służy na Oruni. Nie marnuj dobrej żywności, podziel się z potrzebującymi 

- Święta to szczególny czas, kiedy pragniemy być blisko rodziny, cieszyć się sobą, odświętną atmosferą i możliwością obdarowywania i bycia obdarowanym – mówi Agnieszka Chomiuk, dyrektorka gdańskiego MOPR. - Nie dla każdego jednak jest to tak samo możliwe. Dlatego z myślą o tych, którzy są w tym momencie w trudniejszej sytuacji, stworzyliśmy akcję „Każdy może pomóc”. To niesamowite z jaką wielką otwartością serc gdańszczanek i gdańszczan się spotykamy!

człowiek w stroju świętego mikołaja niesie ogromne ozdobne pudełko
Prezenty trafiły do tysiąca potrzebujących osób
źródło: Antonina Chycka/Gdański MOPR

W tym roku dzięki ludziom, którzy wsparli akcję również można było przygotować wspaniałe prezenty aż dla tysiąca dzieci oraz osób starszych.

- Ofiarowanie pomocy drugiej osobie to nie tylko szczęście obdarowanego, to także dar składany samemu sobie. To naprawdę wspaniałe uczucie wiedzieć, że sprawia się komuś radość, a bycie wyczekiwanym, Świętym Mikołajem to wielka rzecz. Wszystkim naszym tegorocznym Mikołajom składam serdeczne podziękowania i kłaniam się w pas z wdzięcznością. Liczymy na Was w przyszłym roku. Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa cudownym czasem, a dobro, które okazaliście wróci do Was zwielokrotnione - dodała dyrektorka MOPR.

ogromna sterta zapakowanych ozdobnie pudełek prezentów
Finał świątecznej akcji "Każdy może pomóc"
źródło: Antonina Chycka/Gdański MOPR

Doskonała współpraca

W różnych działaniach organizacyjnych, logistycznych dotyczących akcji, MOPR wsparli: firma kurierska DPD Polska, Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje. Poradniki o pierwszej pomocy pt. „Bączek Ratownik” przekazał dla najmłodszych współautor, Karol Bączkowski.

Zobacz teledysk akcji:

TV

Gdańska Lekcja Obywatelska z udziałem przewodniczącej Parlamentu Europejskiego