Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. W środę w AmberExpo, wstęp wolny

Już po raz czwarty gdańscy seniorzy będą mogli w jednym miejscu poszukać pracy, wykonać badania medyczne, a także podejrzeć dedykowane im rozwiązania technologiczne i poddać się zabiegom pielęgnacyjnym. W środę, 19 października, w AmberExpo odbędzie się Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Wydarzenie organizuje Gdański Urząd Pracy, a udział w nim jest bezpłatny.
05.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
001_flaga(1)

W środę, 19 października w gdańskim AmberExpo ponownie pojawi się ponad setka wystawców. Będą też występy muzyczne, pokaz gotowania na żywo oraz jesienny grill. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 15.00.

Podobnie jak w latach poprzednich, również tym razem oferta wystawiennicza wydarzenia podzielona będzie na kilka stref. Najważniejsza z nich poświęcona będzie pracy, gdzie na nowych pracowników czekać będzie 40 firm. Poszukiwani będą kierowcy, pracownicy recepcji, konserwatorzy, pracownicy restauracji, testerzy kosmetyków, ogrodnicy i księgowi. W ramach strefy każdy będzie mógł skorzystać z konsultacji w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych, wykonać zdjęcie do CV czy przejść symulowaną rozmowę kwalifikacyjną.

W zdrowym ciele

Ważną częścią Festiwalu będzie również Strefa Zdrowego Stylu Życia. Seniorzy będą mogli bezpłatnie wykonać w niej kilkanaście różnego rodzaju badań, w tym EKG i analizę krwi. Diagnostyka medyczna prowadzona będzie również w specjalistycznych pojazdach medycznych, takich jak kardiobus, mammobus, czy osteobus, a otrzymane wyniki zostaną omówione na miejscu przez specjalistów. W festiwalowych boksach zasiądą także lekarze i eksperci, m.in. psycholog, seksuolog, dietetyk, diabetolog, fizjoterapeuta i optyk. Nie zabraknie innowacyjnych form rehabilitacji. Dla seniorów dostępne będą zabiegi tlenoterapii, wibroterapii, a także inhalacje wodorem.

Moda i uroda

Wszystkiego o trendach panujących w senioralnej modzie będzie się można dowiedzieć w Strefie Mody i Urody, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z porad wizażystów i zabiegów pielęgnacyjnych. To właśnie tam odbędą się niezwykłe metamorfozy seniorów uwzględniające m.in. pełny makijaż, opiekę fryzjerską i warsztaty krawieckie.

Świat jutra zobacz już dziś!

W świat nowych technologii wprowadzą seniorów wystawcy obecni w Strefie Nowych Technologii. Odbędą się tam prezentacje nowoczesnego sprzętu AGD, elektryczne rowery i hulajnogi zostaną udostępnione do testów, a w spektakularnych naukowych eksperymentach udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

W Strefie Bezpieczeństwa, Informacji i Wolontariatu zasiądą eksperci, którzy zajmują się doradztwem w zakresie prawa spadkowego i przechodzenia na emeryturę. Wśród wystawców nie zabraknie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, którzy będą informować o formach wsparcia dla seniorów w postaci usług opiekuńczych, a także udzielać porad prawnych oraz psychologicznych. Z kolei funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, wyjaśnią, jak ustrzec się przed oszustwami, a doradcy Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśnią czym jest e-recepta i omówią zasady korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej i programu bezpłatnych leków.

Koncert, grill i livecooking

Wystawcy w Strefie Wypoczynku i Kultury zaprezentują harmonogram zbliżających się wydarzeń w Operze Bałtyckiej i Teatrze Wybrzeże, przedstawią nowości wydawnicze dostępne w miejskich bibliotekach, a także zaproszą do udziału w warsztatach plastycznych, zajęciach tanecznych oraz wspólnego grillowania. Z kolei pasjonatów kuchni w najlepszym wydaniu ucieszy pokaz gotowania na żywo. Festiwal jak co roku zakończy muzyczne show w wykonaniu finalistów popularnego programu The Voice Senior 3 – Jerzego Hermana i Andrzeja Bilińskiego.

O Festiwalu

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów po raz pierwszy odbył się w 2018 r. Jego organizatorem jest Gdański Urząd Pracy, który w ten sposób pragnie zachęcić dojrzałych mieszkańców Trójmiasta do szeroko rozumianej aktywności, zarówno zawodowej, społecznej i kulturalnej. Wydarzenie od samego początku spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony seniorów. Jego pierwsza odsłona przyciągnęła do AmberExpo blisko 7 tys. osób poszukujących dla siebie atrakcyjnych ofert zatrudnienia, nowinek ze świata technologii oraz mody.

Szczegółowe informacje o Festiwalu, w tym program wydarzenia, można znaleźć na stronie www.festiwalaktywnosci.pl

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?