Festiwal Czyste Miasto Gdańsk po raz szósty

W sobotę, 22 czerwca Targ Węglowy stanie się sercem inicjatyw less waste i gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). W godzinach od 11:00 do 17:00 odbędzie się Festiwal Czyste Miasto Gdańsk, który ma w założeniu przyciągnąć zarówno miłośników ekologii, entuzjastów lokalnego rzemiosła, jak i wszystkich, którzy po prostu lubią dobrą zabawę. Tegoroczne hasło wydarzenia „Nadaj przedmiotom drugie życie” idealnie oddaje ducha festiwalu, który promuje ideę zrównoważonego rozwoju i recyklingu.
07.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jabłka czerwone, na nich napis Czyste Miasto Gdańsk
Festiwal Czyste Miasto Gdańsk
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

- Nowością tegorocznej edycji festiwalu jest specjalna strefa lokalnych rzemieślników. Będzie to przestrzeń, w której twórcy z Gdańska i okolic zaprezentują swoje unikalne usługi – mówi Olga Goitowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej. – Strefa ma na celu wspieranie lokalnej gospodarki oraz promowanie niemarnowania, oraz nadawania drugiego życia przedmiotom. Wydarzenie to ma za zadanie zebrać w jednym miejscu wystawców, którzy chcą skoncentrować się na świadomym i odpowiedzialnym podejściu do konsumpcjonizmu.

Dla każdego coś ciekawego

Festiwal Czyste Miasto Gdańsk to miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach na stanowiskach partnerskich. Gratką dla dzieci będzie możliwość zobaczenia śmieciarki z bliska oraz siąść za jej sterami. Na scenie przewidziano również kilka atrakcji m.in. panele dyskusyjne oraz pokaz gotowania z resztek. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego, jednocześnie poznając niektóre rozwiązania w praktyce. Zaplanowano również strefę relaksu oraz małą strefę gastronomiczną.

- Udział w festiwalu to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o ekologicznych inicjatywach w Gdańsku, poznać lokalnych rzemieślników oraz znaleźć inspiracje do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Wydarzenie to nie tylko edukuje, ale także integruje społeczność, pokazując, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska – mówi Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Aplikacja Czyste Miasto Gdańsk. Nowa, prostsza, bardziej funkcjonalna

Spotkajmy się na Festiwalu

Festiwal jest doskonałą platformą do wymiany doświadczeń i pomysłów na bardziej zrównoważony styl życia. Właśnie dzięki takim inicjatywom możemy realnie wpłynąć na poprawę jakości naszego środowiska. To także moment, kiedy mieszkańcy Gdańska mogą wspólnie celebrować proekologiczne inicjatywy i czerpać radość z bycia częścią zrównoważonej przyszłości naszego miasta.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gdańska do udziału w Festiwalu Czyste Miasto Gdańsk. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spotkajmy się 22 czerwca na Targu Węglowym i wspólnie nauczmy się nadawać przedmiotom drugie życie!

Szczegółowy program już niedługo!

Baner reklamowy Festiwal Czyste Miasto Gdańsk
mat. UMG

 

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole