• Start
  • Wiadomości
  • FETA 2019. Festiwal teatrów ulicznych w Gdańsku dobiegł końca - efektowne zakończenie. FILM i ZDJĘCIA

FETA 2019. Festiwal teatrów ulicznych w Gdańsku dobiegł końca - efektowne zakończenie. FILM i ZDJĘCIA

Przez cztery dni gdańszczanie byli świadkami fantastycznych widowisk, jakie miały miejsce w naszym mieście. Wszystko za sprawą XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Mieszkańcy Gdańska i turyści na zakończenie mieli okazję zobaczyć widowisko „Muare Experience”.
( Publikacja: 15.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. Spektakl Muare Experience  teatru Voalá, inspirowany pracą „Rotoreliefs” Marcela Duchampa. Było to przedstawienie zamykające FETĘ 2019
Nz. Spektakl "Muare Experience" teatru Voalá, inspirowany pracą „Rotoreliefs” Marcela Duchampa. Było to przedstawienie zamykające FETĘ 2019
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Tegoroczna FETA trwała od czwartku do niedzieli (od 11 do 14 lipca).  Przez cztery dni widzowie mieli okazję zobaczyć 22 spektakle wystawione przez 20 teatrów, w tym 10 z zagranicy. Dzięki gościom z ośmiu krajów: Białorusi, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polski, Rosji i Włoch widzowie mieli szansę obejrzeć 22 różne spektakle, co przełożyło się na około 70 przedstawień. Festiwal odbywał się w różnych częściach miasta. Teatralne występy mogliśmy podziwiać na Dolnym Mieście, Starym Przedmieściu, na Głównym i Starym Mieście, Długich Ogrodach i w Stoczni. 

Trzeba przyznać, że pogoda w tym roku dopisała. Dlatego gdańszczanie i turyści bardzo licznie uczestniczyli w przedstawieniach i bez zakłóceń mogli cieszyć się plenerowymi pokazami. 


ZOBACZ FILM Z WYDARZENIA

 

Wśród teatrów zagranicznych zobaczyliśmy w tym roku m.in. Cie Bivouac, Dansk Rakkerpak, Mr Pejo’s Wandering Dolls i InZhest. Wśród polskich teatrów widzów zachwycali m.in.: Teatr Akt, Teatr Pantomimy MIMO i wrocławski Teatr Formy. Największą atrakcją tegorocznej FETY był spektakl „Muaré Experience” pochodzącego z Argentyny teatru Voala i międzynarodowego zespołu Duchamp Pilot. Widzowie mieli okazję zobaczyć to niezwykłe podniebne widowisko na placu Zebrań Ludowych w niedzielę bardzo późnym wieczorem. Zapierające dech w piersiach podniebne akrobacje były wydarzeniem zamykającym tegoroczny festiwal. Wyjątkowe momenty tego wydarzania uchwycił nasz fotograf Grzegorz Mehring. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ