Europejski Tydzień Młodzieży - także w Gdańsku kilka dni o Europie dla młodych

Na dwa miesiące przed wyborami do Europarlamentu, Komisja Europejska w każdym z krajów wspólnoty zaprasza na Europejski Tydzień Młodzieży. Między 15 a 18 kwietnia także w Gdańsku przygotowano wydarzenia, które zachęcać mają młodzież do aktywnego udziału w życiu obywatelskim. Wstęp wolny, wystarczy wcześniej się zapisać.
10.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widzimy młodą kobietę, która trzyma dwa białe plakaty z literami U  i  E  w kolorze niebieskim, które razem tworzą skrót  UE , co jest powszechnie używanym skrótem dla Unii Europejskiej. Kobieta ma długie, proste brązowe włosy i jest ubrana w szary top. Stoi na tle zatłoczonego miejsca, prawdopodobnie na jakimś zgromadzeniu lub demonstracji, co sugerują nieostre tło i widoczne flagi. Na jej twarzy maluje się delikatny uśmiech.
Październik 2021 - manifestacja w Gdańsku przeciw polexitowi
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Komisja Europejska organizuje Europejski Tydzień Młodzieży co dwa lata, aby zachęcać młodzież do aktywnego udziału w życiu obywatelskim.

“Skutki uboczne to śmiech i nauka” - jak studenci i młodzi lekarze dają dzieciom radość w szpitalu

W tym roku wydarzenie odbywa się na dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaplanowanymi na 6 - 9 czerwca 2024 r.

W całej Polsce odbędzie się ponad 80 wydarzeń w ramach ETM. Oto propozycje dostępne w Gdańsku:

  • 15 kwietnia (poniedziałek), godz. 12-14 / spotkanie z przedstawicielami Instytutu Współpracy Regionalnej - fundacji realizującej projekty z udziałem funduszy europejskich;

 

  • 16 kwietnia (wtorek), godz. 11 - 13 / Wolontariat zagraniczny krok po kroku. Prezentacja projektów wolontariatu oraz spotkanie z obecnymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku;

 

  • 17 kwietnia 2024 (środa), godz. 10 - 14 / Centrum Współpracy Młodzieży - projekt "Solidarity Snowball Effect";

 

  • 18 kwietnia (czwartek) godz. 12 - 14/ KS Beniaminek 03 - „Rozwijaj się lokalnie, inspiruj globalnie: wolontariat europejski”

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Erasmus INNhub Gdańsk, Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53; piętro 3, pokój 3.37.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz: Erasmus+InnHUB@frse.org.pl. 

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Młodzieży na stronie głównego organizatora - Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji 

EuroSkills Gdańsk 2023. Wielkie emocje w zawodowych konkursach

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy