• Start
  • Wiadomości
  • Elementarz wyborcy. Zapraszamy na wideoczat dziś, na żywo o godz. 12.30

Elementarz wyborcy. Zapraszamy na wideoczat dziś, na żywo o godz. 12.30

Jak głosować? Czy sprawdzać siebie na liście wyborców? Jak skorzystać z pomocy dla niepełnosprawnych i seniorów? - te i wiele innych spraw omówimy podczas naszego wideoczatu Wszystkie Strony Miasta. Gośćmi programu będą Halina Stobierska z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego i Marek Jasiński, komisarz wyborczy. Transmisja na żywo o godz. 12.30 na gdansk.pl.
( Publikacja: 10.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Warto przed głosowaniem przypomnieć sobie o jego zasadach, a także swoich uprawnieniach
Warto przed głosowaniem przypomnieć sobie o jego zasadach, a także swoich uprawnieniach
źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

 

Do wyborów samorządowych pozostało już niewiele czasu. W tym roku to najważniejsze wydarzenie polityczne. 21 października w Gdańsku od godz. 7.00 - 21.00 głosować będziemy na prezydenta Miasta, na radnych miejskich, a także na radnych do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Państwowa Komisja Wyborcza i Urząd Miasta Gdańska przygotowały pełną informację dotyczącą wyborów, a my postaramy się w programie Wszystkie Strony Miasta jeszcze raz przypomnieć o wszystkim.


Czytaj też nasz serwis: Wybory Samorządowe 2018


Będzie też wiele praktycznych porad dotyczących sprawdzania list wyborców, ustanawiania pełnomocnika, ułatwień dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Ciekawe jest na przykład to, że obywatel UE (niebędący obywatelem polskim) jest uprawniony do głosowania w wyborach Rady i Prezydenta Miasta. Jeśli chce skorzystać z tego prawa musi wpisać się do rejestru wyborców w miejscu jego stałego zamieszkania na terenie Polski.


Zobacz jeden z klipów informacyjnych przygotowanych przez PKW:Pokażemy też, gdzie szukać odpowiedzi na wszystkie nurtujące wyborców pytania związane z procedurą głosowania i gdzie interweniować, gdy zauważymy jakąś nieprawidłowość, a pomogą w tym nasi goście, którzy przyjęli zaproszenie do studia - pani Halina Stobierska z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Gdańsku i pan Marek Jasiński, komisarz wyborczy w Gdańsku. Program poprowadzi Marek Wałuszko. 

Wideoczat Wszystkie Strony Miasta w czwartek, 11 października, o godz. 12.30 na żywo na portalu gdansk.pl. ZAPRASZAMY. 


Zobacz też informacje: Państwowej Komisji Wyborczej