Ed Sheeran gra w Gdańsku jeszcze dziś. Dodatkowa komunikacja miejska na koncert

Ed Sheeran, brytyjski gwiazdor muzyki pop zagra w Gdańsku w piątek i sobotę, 12 i 13 lipca. Na Polsat Plus Arena Gdańsk artysta wystąpi na scenie obrotowej 360 stopni. Na jeden koncert może wejść rekordowe 55 tysięcy fanów. Sprawdź, jak zorganizowano komunikację wokół koncertów.
09.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
młody mężczyzna w czapce w pomieszczeniu uśmiecha się
Ed Sheeran wystąpi w Gdańsku w najbliższy weekend
źródło: Facebook/Paweł Buczyński

Ed Sheeran 

Ed Sheeran urodził się w 1991 w brytyjskim Halifaksie. Talenty artystyczne zdradzał od młodych lat. Jako chłopiec śpiewał w lokalnym kościele, a jako nastolatek uczęszczał do Państwowego Teatru Młodzieżowego w Londynie.

Jest obecnie jednym najsłynniejszych na świecie piosenkarzy pop. Wydał pięć studyjnych albumów. Jego trzeci album „Divide" rozszedł się już w liczbie 12,5 mln egzemplarzy. Na listy przebojów przebił się utworem w 2011 r. utworem „The A Team". Pisze też teksty utworów, gra na gitarze. Jest również producentem muzyczny, a nawet występował jako aktor w filmach. Współpracuje też z innymi muzykami.

W ostatnim czasie Ed Sheeran wydał aż dwie płyty: '-ʼ (Subtract) oraz "Autumn Variations", we współpracy z Aaronem Dessnerem z zespołu The National. Obie zdobyły pierwsze miejsce na listach przebojów.

Komunikacja na stadion 

Jak informuje Urząd Miasta Gdańska, w celu usprawnienia komunikacji, zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach tramwajowych i autobusowych oraz specjalne pociągi z Dworca Głównego na Stadion. Na wszystkich liniach obowiązywać będzie taryfa zwykła.

UWAGA! Na poniższej mapce zamiast nazwy ulicy "Trasa Słowackiego", powinna być nazwa "Aleja Macieja Płażyńskiego"

mapka_ed_sheeran
Mapka. Bramy wejściowe na stadion
UM Gdańsk

Szczegóły dotyczące komunikacji na koncerty:

Na al. Macieja Płażyńskiego oraz ul. Marynarki Polskiej będą duże spowolnienia ruchu ze względu na zwiększone natężenie samochodów. Osobom jadącym do Nowego Portu, Letnicy oraz chcących skorzystać z tunelu rekomendujemy w dniach 12 i 13 lipca od godziny 15.00 wybrać alternatywną trasę.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

 • Od czwartku, 11 lipca od godziny 20.00 do niedzieli 14 lipca do godziny 6.00 zamknięta będzie ul. Pokoleń Lechii Gdańsk
 • W piątek 12 lipca od godziny 13.00 oraz w sobotę 13 lipca od godziny 13.00 zamknięta będzie ul. Uczniowska na odcinku pomiędzy ul. Starowiejską, a ul. Suchą
 • W piątek 12 lipca oraz sobotę 13 lipca od godziny 13.00 wjazd na ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletów na Parking P4
 • W piątek 12 lipca oraz sobotę 13 lipca od godziny 16.00  zjazd z Al. Macieja Płażyńskiego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletu na Parking P1, Parking P1 techniczny
 • W piątek 12 lipca oraz sobotę 13 lipca w godz. 17.00 - 24.00 wyłączone z obsługi będą pary przystanków: Żaglowa – AmberExpo oraz Mostostal 

Zmiany na drogach dookoła stadionu mogą być wdrażane dynamiczne ze względu na natężenie ruchu samochodów.

ed_sheeran
Komunikacja na koncert Eda Sheerana
UM Gdańsk

Dojazd na koncert

 • Tramwaje

Linia 7

Obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy.

Wykonywane będą dodatkowe kursy na skróconej trasie: Śródmieście SKM – Brama Wyżynna – Dworzec Główny - Polsat Plus Arena Gdańsk – Nowy Port Zajezdnia.  Tramwaje będą jeździć z częstotliwością 5-10 minut.

Od godz. 17.00 do końca dnia przystanki Żaglowa – AmberExpo oraz Mostostal nie będą obsługiwane (także przez inne linie).

 • Autobusy

Linia 158

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy na skróconej trasie Wrzeszcz PKP – Polsat Plus Arena Gdańsk. Autobusy jeździć będą co 5 minut. Od godz. 17.00 do 21.30 przystanek Rondo Mazowieckiego 01 (przed rondem, w kierunku Stogów) będzie wyłączony z obsługi.

Parkingi płatne

Lokalizacja parkingów:

 • P4 (strefa pomiędzy Stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk a AmberExpo)
 • P8 (ul. Wiślna 6, lokalizacja).

Po dojeździe na ulicę Żaglową lub Wiślną obsługa parkingowa będzie wskazywała miejsce na zaparkowanie pojazdu.

I dzień koncertowy, 12.07.2024:

II dzień koncertowy, 13.07.2024:

Kolej specjalna na stadion

Kolej: W piątek i sobotę, 12 i 13 lipca bilet na kolej specjalną jest ważny na przejazd w obie strony (każdy dzień oddzielnie). Trasa z Gdańska Głównego na Stadion zajmuje tylko 6 minut. Ważne: sprzedaż biletów na kolej jest prowadzona wyłącznie w formie online. Możliwa kontrola biletowa. 

dojscie_do_przystankow_transportu_zbiorowego_ed_sheeran
Dojście do przystanków komunikacji miejskiej w czasie koncertu
UM Gdańsk

Powrót z koncertu

 • Tramwaje

Po koncertach przystanki Żaglowa – AmberExpo oraz Mostostal nadal będą nieobsługiwane. Dodatkowe tramwaje linii 7 i 12 będą odjeżdżać z przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Marynarki Polskiej.

Linia 7

Uruchomione zostaną kursy do pętli Łostowice Świętokrzyska przez Chełm i Dworzec Główny, a także skrócone kursy do Śródmieścia SKM przez Dworzec Główny. 

Linia 12

Uruchomione zostaną kursy do pętli Ujeścisko przez Dworzec Główny, Siedlce i Migowo.

 • Autobusy

Linia 148

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie: Polsat Plus Arena 90 (ul. Uczniowska) – Rondo Mazowieckiego – al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – Obrońców Wybrzeża – Chłopska – Pomorska – Subisława – Żabianka SKM.

Linia 158

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie: Polsat Plus Arena 90 (ul. Uczniowska) – Rondo Mazowieckiego – al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – al. Jana Pawła II – Hynka – al. Żołnierzy Wyklętych – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP.

Na ww. trasach obowiązuje obsługa wszystkich przystanków oprócz przystanku Rondo Mazowieckiego 02.

Linia N6

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy skrócone tylko do Dworca Głównego na trasie: miejsce postojowe prawy pas Marynarki Polskiej przed skrzyżowaniem z ul. Narwicką – ul. Marynarki Polskiej – Jana z Kolna – Wały Piastowskie – Podwale Grodzkie – Dworzec Główny.

W związku z pokoncertową organizacją ruchu autobusy linii N6 w kursach o godz. 23.11 i 00.13 z Żabianki SKM pojadą objazdem, od przystanku Marynarki Polskiej 04 do przystanku Stocznia Północna 04 ulicami: Wyzwolenia, Krasickiego, Gdańską, al. Płażyńskiego, al. Hallera, Kliniczną i Marynarki Polskiej. Na trasie objazdu nie będą obowiązywać żadne przystanki.

W zależności od frekwencji z Dworca Głównego uruchomione mogą zostać dodatkowe kursy na liniach nocnych

Kolej specjalna ze stadionu

Do przejazdu koleją po koncercie uprawione będą tylko osoby posiadające bilet obowiązujący w dwie strony. Pierwsza kolejka odjedzie o godzinie 22.50.

I dzień koncertowy, 12.07.2024: BILETY Kolej specjalna 

II dzień koncertowy, 13.07.2024: BILETY Kolej specjalna

Pozdrowienia od Eda Sheerana: 

Przypomnijmy, że Ed Sheeran zwrócił się do fanów jego muzyki z Gdańska i całej Polski w specjalnym nagraniu. Powiedział wtedy: 

Hej, tu Ed Sheeran jestem bardzo podekscytowany, tym że zagram na Polsat Plus Arena w Gdańsku w lipcu 2024. To moja pierwsza wizyta w Gdańsku i nie mogę się doczekać kolejnego przyjazdu do Polski w ramach +–=÷× Tour. Bardzo się cieszę, że wracam do waszego pięknego kraju, zaznaczcie sobie datę w kalendarzach i do zobaczenia!

- mówił do polskich fanów gwiazdor muzyki pop.

Ed Sheeran podczas trasy koncertowej +–=÷× Tour odwiedzi w sumie kilkadziesiąt miejsc na całym świecie - w tym w Brazylii (festiwal Rock in Rio) i całej Europie. W Polsce poza Gdańskiem, w sierpniu zagra jeszcze we Wrocławiu. 

Fankom i fanom artysty pozostaje życzyć dwóch szalonych wieczorów! 

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże