• Start
  • Wiadomości
  • Dwie duże trójmiejskie firmy wspierają finansowo walkę z epidemią koronawirusa

Dwie duże trójmiejskie firmy wspierają finansowo walkę z epidemią koronawirusa

Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia przekaże milion złotych Polskiej Radzie Ratowników Medycznych na zakup środków ochrony. Deweloper Invest Komfort z kolei zakupił pięć respiratorów dla pomorskich szpitali.
( 30.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Mateusz Ochocki/KFP

 

By wesprzeć tych, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią, Grupa ERGO Hestia przekaże milion złotych Polskiej Radzie Ratowników Medycznych i wesprze ich w zakupie oraz dystrybucji sprzętu.

Jako towarzystwo ubezpieczeń od dawna blisko współpracujemy z ratownikami medycznymi - mówi Marcin Dybuk, rzecznik prasowy ERGO Hestii. - Wiemy, jak ciężka i niebezpieczna jest to praca. Teraz potrzebna jest konkretna pomoc dla ludzi, którzy walczą na pierwszej linii frontu w "wojnie" z koronawirusem. Dlatego ERGO Hestia zdecydowała się przekazać na ich najpilniejsze potrzeby milion złotych.

 

Jak zrobić najprostszą maseczkę na twarz i jak ją nosić - zobacz instrukcje

 

- Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia ERGO Hestii. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic… Deficyty są widoczne w całej Polsce. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet ośmiu tysięcy kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować – podkreśla Piotr Dymon, Przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych.

W najbliższych dniach trójmiejski ubezpieczyciel razem z Polską Radą Ratowników rozpoczną zbiórkę pieniędzy na środki do walki z pandemią.

 

Co z tymi testami (na koronawirusa)? Wyczerpująca odpowiedź ekspertów diagnostyki

 

Zarząd Invest Komfort przystąpił z kolei do inicjatywy zakupu maseczek koordynowanej przez departament zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku we współpracy z Business Centre Club i zakupił 10 tys. maseczek ochronnych na potrzeby lokalnych szpitali.

Firmy przystąpiła także do akcji #Dzielmysiędobrem zainicjowanej przez Port Gdynia i zakupiła dwa respiratory, które pomogą ratować życie chorych (tyle samo przekazał już port - red.).

W ramach własnej inicjatywy dokupił dla lokalnych szpitali dodatkowe trzy respiratory oraz 3,5 tys. maseczek dla swoich pracowników. Przeznaczył już łącznie ponad 200 tysięcy złotych za walkę z koronawirusem.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania lekarzy i personelu medycznego w walce z COVID-19. Zakupiony przez nas sprzęt to w tej chwili rzeczy najpotrzebniejsze, od których zależy ratowanie zdrowia i życia - mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort. 

Invest Komfort zachęca również wszystkie firmy do włączania się do akcji Business Centre Club i Portu Gdynia.

- Wierzę, że potrafimy przezwyciężyć trudności dzięki wzajemnemu wsparciu. Jako społeczność powinniśmy się teraz jednoczyć i wzajemnie pomagać, bez względu na podziały. Dlatego zachęcam moje koleżanki i kolegów przedsiębiorców do zaangażowania się w walkę z epidemią. Słowo “solidarność” znów staje się ważne i nabiera zupełnie innego znaczenia – dodaje prezes Invest Komfort.

Na wsparcie Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku zdecydował się wcześniej także inny trójmiejski deweloper - Torus - przekazując na zakup dwóch respiratorów 110 tys. zł.

 

Dwa respiratory dla szpitala zakaźnego w Gdańsku. Wsparcie od firmy deweloperskiej