• Start
  • Wiadomości
  • EPAM Gdańsk obchodzi 10-lecie działalności na pomorskim rynku IT

EPAM Gdańsk obchodzi 10-lecie działalności na pomorskim rynku IT

EPAM Systems, globalna firma z branży oprogramowania, jest dziś jednym z czołowych pracodawców IT na Pomorzu. W ciągu dekady istnienia gdański oddział EPAM zwiększył swoje do 1500 osób, a zaczynał od kilkuosobowego zespołu.
09.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widzimy nowoczesny, szklany wieżowiec z logo firm EPAM i thyssenkrupp na jego szczycie. W tle widać inne wysokie budynki o podobnej, szklanej fasadzie, co nadaje scenerii biznesowy charakter.
Siedziba EPAM Gdańsk mieści się budynku Olivia Prime, w kompleksie biurowym Olivia Centre
Fot. mat. EPAM Polska

EPAM Gdańsk to jeden z sześciu oddziałów firmy EPAM Polska. Multidyscyplinarne zespoły EPAM Systems obsługują klientów w ponad 55 krajach na sześciu kontynentach. 

Usługi finansowe, lotnicze, ubezpieczeniowe i zdrowotne, a także zaawansowane technologie, podróże, sprzedaż oraz media i rozrywka - to branże, dla których pracownicy EPAM Gdańsk dostarczają zaawansowane rozwiązania technologiczne.

- W EPAM eksperci IT stają się częścią zespołów pracujących nad innowacyjnymi wdrożeniami dla wielu rozpoznawalnych klientów z całego świata. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które dają inżynierom oprogramowania możliwość wykonywania zadań dla ogromnych przedsiębiorstw technologicznych i finansowych, praktycznie nieobecnych w Polsce - mówi Kamil Maślanko, EPAM Gdańsk Location Head. 

1500 pracowników to niebagatelna liczba, stawiająca firmę wśród największych pracodawców sektora IT na Pomorzu - podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Sukcesy EPAM potwierdzają fakt, że nasz region oferuje doskonałe warunki do rozwoju biznesu opartego na wysokich technologiach. Jestem przekonany, że obecność tak poważnych graczy jest najlepszą rekomendacją dla kolejnych firm.

O EPAM Systems

EPAM Systems jest globalną firmą technologiczną oraz dostawcą usług transformacji cyfrowej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w rozwoju elektronicznych i fizycznych produktów, a także usług związanych z inżynierią oprogramowania.
W Polsce EPAM zatrudnia niemal 7000 osób w sześciu lokalizacjach: Krakowie, Gdańsku i Katowicach, a także we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi. Siedziba EPAM Gdańsk mieści się budynku Olivia Prime, w kompleksie biurowym Olivia Centre.  

Dowiedz się więcej na temat EPAM

na stronie internetowej

Facebooku

Instagramie

LinkedIn

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania