• Start
  • Wiadomości
  • Dziś w nocy dwa wiadukty zaświecą się na zielono. Na kilka godzin

Dziś w nocy dwa wiadukty zaświecą się na zielono. Na kilka godzin

Miasto Gdańsk aktywnie przyłącza się do obchodów tegorocznego Światowego Dnia Środowiska, który świętować będziemy we wtorek, 5 czerwca. Jednym z widocznych akcentów zaangażowania się Gdańska w uczczenie tego ważnego społecznie wydarzenia będzie włączenie zielonej iluminacji na wiaduktach naszego miasta.
04.06.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Listopad 2015. Wiadukt nad torami kolejowymi koło Galerii Bałtyckiej podświetlony w zmieniające się barwy flagi francuskiej
Listopad 2015. Wiadukt nad torami kolejowymi koło Galerii Bałtyckiej podświetlony w zmieniające się barwy flagi francuskiej. Z poniedziału na wtorek oraz z wtorku na śrrodę rozbłyśnie na zielono 
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W poniedziałkowy wieczór, 4 czerwca, wraz z uruchomieniem oświetlenia miejskiego (ok. godz. 21.30 do ok. godz. 4.00 we wtorek 5 czerwca) podświetlone na zielono zostaną wiadukty na ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej oraz na ul. Uczniowskiej przy Stadionie Energa Gdańsk.

Efektowna iluminacja, która włączona będzie również wieczorem 5 czerwca do poranka 6 czerwca, nie tylko ma zwrócić uwagę mieszkańców Gdańska na kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego. Symbolicznie da ona również początek kampanii „Zielona wstążka dla planety”, zainicjowanej przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa – ośrodek realizujący w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W 2018 roku tematem Światowego Dnia Środowiska oraz kampanii „Zielona wstążka dla planety” jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z walką z zanieczyszczaniem generowanym przez niewłaściwe użytkowanie plastiku. Rosnące zanieczyszczenie środowiska odpadami z tworzyw sztucznych to we współczesnym świecie jeden z najbardziej palących problemów, którego skutki dotykają coraz większą liczbę ludzi.

Miasto Gdańsk, poprzez włączenie się w obchody Światowego Dnia Środowiska, pragnie zachęcić swoich mieszkańców do świadomego, przemyślanego posługiwania się produktami z tworzyw sztucznych i zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny przy dokonywaniu codziennych wyborów konsumenckich.

Autorka:

Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania