• Start
  • Wiadomości
  • Dziś dla Jutra. Wspólna akcja Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz kilkudziesięciu firm dała pomoc o wartości 600 tys. zł

Dziś dla Jutra. Wspólna akcja Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz kilkudziesięciu firm dała pomoc o wartości 600 tys. zł

Wsparcie uzyskały już m.in. szpitale, hospicja, domy dziecka i szkoły. Wspólna praca miast, inicjatora akcji - Invest Komfort - oraz 22 innych firm, które przyłączyły się do przedsięwzięcia, zaowocowała działalnością pomocową o łącznej wartości 605 000 złotych.
( 06.07.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Samochód inicjatora akcji dostarczył m.in. laptopy do Gdańskich Domów Dziecka oraz tablety do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku
Samochód inicjatora akcji dostarczył m.in. maseczki ochronne do szpitala Copernicus i do Szpitali Pomorskich
fot. Materiały prasowe organizatora

 

W czwartek, 2 lipca pracownicy akcji "Dziś dla Jutra" przekazali 11 laptopów od firmy Refinitiv Gdańskim Domom Dziecka, jednostce miejskiej administrującej sześcioma placówkami. Z kolei 15 tabletów podarowanych przez firmy Intuo oraz Doradztwo Techniczne Monika Ruchniewicz trafiło do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Z tabletów będzie korzystał zespół medyczny. Od teraz możliwe będzie szybkie uzupełnienie dokumentacji medycznej w czasie odwiedzin w domach podopiecznych.

W ostatnich dniach do akcji dołączył JBS Kisielewski Turos Kisielewski Sp.J. - oficjalny dystrybutor marki GOLDWELL w Polsce, przekazując aż 150 000 maseczek (75 000 do szpitala Copernicus w Gdańsku i 75 000 maseczek do Szpitali Pomorskich) za łączną kwotę około 307 tys. zł.

To 22 firma, która zasiliła szeregi akcji "Dziś dla Jutra", zapoczątkowanej w kwietniu przez Invest Komfort.

Akcje pomocowe w pandemii koronawirusa w Gdańsku


Wśród darczyńców są zarówno korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Zespół "Dziś dla Jutra" odnotowuje zapotrzebowania poszczególnych placówek oraz zrealizowane działania pomocowe na platformie www.dzisdlajutra.pl.

Organizator akcji zaprasza przedsiębiorców do przyłączenia się do akcji. Przypomnijmy, że celem inicjatywy jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek społecznych i edukacyjnych w trakcie i po zakończeniu pandemii wirusa.


Dzięki akcji "Dziś dla Jutra" zaopatrzenie w postaci niezbędnych środków ochrony osobistej otrzymało 11 domów pomocy społecznej i 9 hospicjów. Sprzęt elektroniczny w postaci laptopów i tabletów otrzymali natomiast podopieczni i uczniowie 12 trójmiejskich domów dziecka i trzech szkół w Sopocie i Gdyni.

Na stronie www.dzisdlajutra.pl można sprawdzić, które placówki potrzebują wsparcia oraz jak można dołączyć do grona darczyńców "Dziś dla Jutra". Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą też zgłaszać się do akcji, wysyłając maila na adres kontakt@dzisdlajutra.pl.

 

Honorowy patronat nad akcją objęli prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.