PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

 

gfanskpomaga

Akcja #GdańskPomaga

Służy pomocy osobom i instytucjom, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Swoje zgłoszenia na stronie mogą zostawiać zarówno Ci, którzy potrzebują wsparcia, jak i osoby, które mogą podzielić się dobrem.

 

dobronosze

Niosą zakupy i dobro seniorom i potrzebującym w czasach pandemii

Dobronosze - to grupa wolontariuszy z Trójmiasta, która organizuje akcję bezkontaktowych dostaw produktów dla osób w grupie najwyższego zagrożenia zarażenia wirusem COVID-19: seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz przebywających na kwarantannie.

 

reka seniorow mala

Wesprzyj zakupy dla Seniorów! Wielka akcja samopomocy 

Celem akcji jest wsparcie naszych seniorów. Chodzi o to, żeby robić im zakupy i dostarczać je bezpiecznie. Potrzebna jest rzesza wolontariuszy i niemało pieniędzy. Piszemy, jak to ma działać i jak konkretnie można pomóc.

 

wolontariusze

20 tys. maseczek i więcej - wolontariusze szyją dla pomorskich szpitali

Ponad tysiąc osób z Trójmiasta i Pomorza zgłosiło chęć szycia maseczek dla szpitali i innych instytucji. “Wojewódzkie poruszenie” koordynuje kilka lokalnych organizacji pozarządowych. Akcja trwa niespełna dwa tygodnie i nabiera rozpędu! 

 

firmy

Dwie duże trójmiejskie firmy wspierają finansowo walkę z epidemią koronawirusa

Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia przekaże milion złotych Polskiej Radzie Ratowników Medycznych na zakup środków ochrony. Deweloper Invest Komfort z kolei zakupił pięć respiratorów dla pomorskich szpitali.

 

trefl

10 tys. przyłbic trafiło do placówek medycznych, będą następne

Wsparcie finansowe, przekazanie bezpłatnie fartuchów, masek oraz googli i przede wszystkim rozpoczęcie produkcji przyłbic ochronnych dla m.in. szpitali, stacji pogotowia ratunkowego czy laboratoriów. Firma Trefl użycza też innym wykrojniki do produkcji przyłbic.

 

rady dzielnic

Rady dzielnic kontra epidemia - ponad 300 tys. zł. na walkę z koronawirusem

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska spotkała się on-line z Przewodniczącymi Zarządów Rad Dzielnic. Rady udzieliły finansowego wsparcia na walkę z wirusem Covid-19. Do tej pory na ten cel przeznaczyły 310 tysięcy złotych.

 

gastromapa

Masz hurtownię i nadmiar żywności? Przekaż ją gastronomom

Akcja #gastropomaga skierowana jest równolegle do dużych sklepów i hurtowni, w których zalega nadmiar mięsa, warzyw czy owoców, ale też do wolontariuszy gotowych dostarczyć posiłki seniorom.

 

maseczki

Szyją maseczki higieniczne dla pracowników szpitali. Jak możesz pomóc?

Inicjatywa #ngosySZYJĄMASKI3city oraz Fundacja Kobiety Wędrowne biorą sprawy w swoje ręce i rozpoczynają szycie maseczek higienicznych m.in. dla szpitali. Umiesz szyć i masz maszynę - dołącz. Nie umiesz - wesprzyj finansowo lub logistycznie.

 

bank zywnosci mala

Bank Żywności pomaga, ale też potrzebuje wsparcia

Poza codziennymi zadaniami, zaopatruje w bezpłatne paczki żywnościowe także osoby objęte urzędową kwarantanną, seniorów i osoby chore. Jedzenia nie zabraknie, ale koszty transportu zaczynają sięgać rezerw organizacji. Zaczyna brakować pieniędzy na paliwo.

 

radni

Akcja „Posiłek dla Seniora” dla starszych lub samotnych

Za tą inicjatywą stoją wolontariusze z Rady Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Bar Deptak, stowarzyszenie Gdańsk Tworzą Mieszkańcy i lokalna społeczność. Chcesz pomóc? Zgłoś osobę potrzebującą lub podaruj produkty do ugotowania obiadu.

 

bohaterka z zaspy mala

Wolontariusze z dzielnicy Zaspa Młyniec wspierają potrzebujących

- Promujmy ostrożność, ale pomagajmy - zachęca Agnieszka Wierzbicka, przewodnicząca Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec, która dowodzi grupą "niewidzialnych bohaterów" pomagających seniorom. Rozwożą obiady, wyprowadzają psy, organizują recepty i leki.

 

rady dzielnic

Rady dzielnic pomagają mieszkańcom w czasie epidemii

Radni i wolontariusze włączają się w pomoc zwłaszcza starszym i schorowanym mieszkańcom dzielnic. Ci mogą liczyć na wsparcie przy zrobieniu zakupów czy lekarstw, wyprowadzaniu psa. W razie konieczności także przy organizacji transportu, np. do lekarza.