• Start
  • Wiadomości
  • Drugie i trzecie dawki w Mobilnym Punkcie Szczepień do 21 października

Drugie i trzecie dawki w Mobilnym Punkcie Szczepień do 21 października

Ostatniego dnia września zakończył się pierwszy etap szczepień przeciwko COVID-19 przy gdańskich szkołach. W Objazdowym Punkcie Szczepień od 13 września 2021 roku zaszczepiło się 185 uczniów i 82 dorosłych. Od poniedziałku, 4 października rozpocznie się podawanie drugich dawek, a dla osób uprawnionych - także trzeciej dawki szczepionki. 
01.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Objazdowym Punkcie Szczepień możliwe jest zaszczepienie przeciw COVID-19 uczniów w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech, a wszystkie osoby powyżej 17 roku życia mogą skorzystać z pierwszej propozycji i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. 
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Pomimo że program skierowany jest przede wszystkim do uczniów i uczennic gdańskich szkół, to z usług Objazdowego Punktu Szczepień skorzystać może każda osoba, która pojawi się na terenie jego stacjonowania i wyrazi chęć przyjęcia szczepionki bez względu na wiek oraz narodowość.

 

 

W Objazdowym Punkcie Szczepień możliwe jest zaszczepienie przeciw COVID-19 uczniów w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech, a wszystkie osoby powyżej 17 roku życia mogą skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. 

W wypadku szczepień dwudawkowych można przyjść i skorzystać również z pierwszej dawki szczepienia w terminach podanych w harmonogramie szczepień drugą dawką. W takiej sytuacji, na szczepienie drugą dawką będzie się można udać do Punktu Szczepień w Szpitalu św. Wojciecha (budynek M), który jest czynny:

  • poniedziałek: godz. 09.00 – 20.00 
  • wtorek, środa, czwartek, piątek: godz. 08.00 -15.30 

 

Bezpośredni telefon do punktu szczepień: 518 072 896 (nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji na szczepienie).

 

 

W Objazdowym Punkcie Szczepień można się również zaszczepić trzecią dawką szczepionki przez osoby do tego uprawnione. Warunkiem koniecznym jest upływ pełnych 6 miesięcy od przyjęcia drugiej dawki szczepionki lub szczepionki jednodawkowej. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia dedykowaną szczepionką do realizacji szczepienia przypominjącego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki (Pfizer/ AstraZeneca/ Moderna/Vaccine Janssen) zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką.

Szczegółowy harmonogram miejsc, w których od 4 do 21 października możliwe będzie zaszczepienie się

Harmonogram_szczepien_pazdziernik (92.37 KB)

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania