• Start
  • Wiadomości
  • Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Transmisja na żywo na gdansk.pl

Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Transmisja na żywo na gdansk.pl

To kolejna gdańska tradycja. Zawsze w grudniu, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, prezydent Gdańska zaprasza na spotkanie aktywnych mieszkańców naszego miasta. To osoby, które na co dzień, bezinteresownie, działają na rzecz innych. Na naszym portalu przeprowadzimy w środę, 12 grudnia, transmisję na żywo z tego wydarzenia.
11.12.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Już po raz 13. w Gdańsku odbędzie się Obywatelskie Spotkanie aktywnych mieszkańców naszego miasta
Już po raz 13. w Gdańsku odbędzie się Obywatelskie Spotkanie aktywnych mieszkańców naszego miasta
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


To będzie już 13. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan. Na uroczystość zapraszani są każdego roku mieszkańcy aktywnie działający na rzecz miasta i innych gdańszczan. To okazja, by spotkać się przed świętami, podzielić opłatkiem, wymienić doświadczeniami i... poznać nowych aktywistów.

- Demokracja wymaga ciągłych spotkań, ciągłych rozmów, wymiany myśli, kontaktu. Tego nigdy nie ma za wiele, zawsze wydaje się nawet za mało - podkreśla prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. - Doroczne Spotkania Obywatelskie to pomysł, by w ten sposób podsumować rok, a także złożyć życzenia przedstawicielom aktywnej części gdańszczan. To radni miejscy, radni dzielnicowi, ale też przedstawiciele różnych organizacji społecznych, jednostek edukacyjnych, organizacji senioralnych i wielu innych. Każdego roku zapraszanych jest około tysiąca osób.

Te uroczystości od wielu lat organizowane są w gmachu filharmonii na wyspie Ołowianka. W ich trakcie, poza podsumowaniem tego co działo się w mieście w ciągu mijających 12 miesięcy, o swojej działalności opowiadają przedstawiciele wybranej fundacji bądź organizacji pozarządowej. Tradycyjnie odbywa się też przekazanie przez harcerzy władzom Gdańska Betlejemskiego Światła Pokoju.


Tegoroczne Spotkanie Obywatelskie odbędzie się w środę, 12 grudnia, o godz. 18, w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. W związku z tym, że jest to wydarzenie "zamknięte", a udział w nim biorą osoby, które otrzymały zaproszenie (będzie ich około tysiąca), zachęcamy do oglądania transmisji na żywo z jego przebiegu na www.gdansk.pl.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz od 13 lat zaprasza na to wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem także parlamentarzystów Ziemi Gdańskiej, radnych, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i biznesu oraz osoby pracujące w sektorze pozarządowym.

Po części oficjalnej, tradycyjnie już zaplanowano koncert kolęd w nietypowum wykonaniu. W tym roku ze świątecznym repertuarem wystąpi Anna Wyszkoni z zespołem. Obecni usłyszą m.in. "Dzisiaj w Betlejem", "Jezus Malusieńki" i "Cichą Noc" w wykonaniu artystki.

Po koncercie zaproszeni goście będą mieli okazję połamać się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia.