• Start
  • Wiadomości
  • Dolne Miasto. Reduta Office - A, B, a teraz także C. Kameralny kompleks biur czeka na najemców

Dolne Miasto. Reduta Office - A, B, a teraz także C. Kameralny kompleks biur czeka na najemców

Zakończył się realizowany etapami projekt Reduta Office, który jest częścią rewitalizacji Dolnego Miasta. W trzech budynkach biurowych zarządzanych przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości są jeszcze lokale do wynajęcia - najchętniej widziani najemcy to młode firmy z branży sztucznej inteligencji (AI).
30.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budynek C kompleksu zarządzanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości na Dolnym Mieście, ul. Reduta Wyskok 4
Budynek C kompleksu zarządzanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości na Dolnym Mieście, ul. Reduta Wyskok 4
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Budynek biurowy Reduta Office A pod adresem Reduta Wyskok 2 oddano do użytku w 2015 roku. Rok później - tuż za rogiem powstał obiekt B (ul. Kieturakisa 10). W tym roku, w marcu miało się odbyć uroczyste przecięcie wstęgi przy ul. Reduta Wyskok 4 (Reduta Office C), ale epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany.

Kameralny kompleks biurowy, o łącznej powierzchni ok. 1,6 tys. mkw. przeznaczonych na biura i realizację projektów społecznych, zbudowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego Motława. Za wynajem odpowiada zaś Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości (zarządza również Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER).  

 

Reduta Office C
Reduta Office C
fot. GFP

 

Branżę kreatywną zapraszamy do biur przy ul. Kieturakisa

 

Obecnie w kompleksie rezyduje 15 najemców. Budynki A i B są w pełni wynajęte, do obiektu C wprowadziło się dotąd kilka firm. Do dyspozycji jest jeszcze 19 biur o powierzchni od 9 do  53 mkw.

- Wzorem innych europejskich miast, Gdańsk rewitalizuje stare, historyczne dzielnice. Trzeba przy tym pamiętać o biznesie, który jest niezbędnym elementem udanej rewitalizacji - mówi Tomasz Szymczak prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. - Branże technologiczne i kreatywne coraz częściej współpracują ze sobą właśnie w takiej modernizowanej przestrzeni. Wielofunkcyjność kompleksu Reduta Office pozwala nie tylko na komercyjny wynajem powierzchni, ale także na stworzenie nowego, tętniącego życiem miejsca spotkań młodych, kreatywnych przedsiębiorców - dodaje Tomasz Szymczak i podkreśla, że celem Fundacji na Dolnym Mieście jest stworzenie HUB AI, czyli przestrzeni do pracy dla firm z branży sztucznej inteligencji (AI), których w Gdańsku jest coraz więcej. Taki HUB planowany jest w najnowszym budynku C, ale z czasem najemcy całego kompleksu mają być dobierani w taki sposób, by na Dolnym Mieście powstał kompleks z przewagą branży IT/AI.

 

Reduta Office A
Reduta Office A
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- Chcemy stworzyć przestrzeń, w której społeczność tej branży będzie miała szansę wymieniać się doświadczeniami, trendami, nowinkami technologicznymi, a także przybliżać tematykę AI młodzieży, czy studentom - tłumaczy prezes GFP. - Planujemy w nowej przestrzeni organizować ciekawe wydarzenia, spotkania, warsztaty czy hackathony.

 

Na pierwszym planie Reduta B, w tle A oraz C
Na pierwszym planie Reduta B, w tle A oraz C
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Dolne Miasto. Umowa z prywatnym partnerem rewitalizacji dzielnicy podpisana

 

Kontakt do osoby zajmującej się komercjalizacją Reduta Office C: Przemysław Gollus, p.gollus@inkubatorstarter.pl, tel.: 665 603 604

 

 Dziedziniec, który powstał pomiędzy budynkami zagospodarowano zielenią
Dziedziniec, który powstał pomiędzy budynkami zagospodarowano zielenią
fot. GFP

 

KOMPLEKS REDUTA OFFICE

  • Reduta Office A – ul. Reduta Wyskok 2 – 218 mkw., 6 lokali biurowych
  • Reduta Office B – ul. Kieturakisa 10 – 570 mkw., 21 lokali biurowych
  • Reduta Office C – ul. Reduta Wyskok 4 – 825 mkw., 32 lokale biurowe

Budynki A i C są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie obiekty są klimatyzowane, części socjalne są w pełni wyposażone, hotspot WiFi w budynkach oraz łącza światłowodowe są dostępne dla najemców. Dziedziniec między budynkami zagospodarowano zielenią.

 

Pomieszczenie socjalne Reduta Office C
Pomieszczenie socjalne Reduta Office C
fot. GFP

 

 

 

Wirtualne biuro w STARTERZE - realna alternatywa na prowadzenie działalności (nie tylko) podczas epidemii

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami