• Start
  • Wiadomości
  • Dodatkowe pociągi na Open'er Festival i Rockowizna Festiwal

Dodatkowe pociągi na Open'er Festival i Rockowizna Festiwal

Najbliższe dni i nadchodzący weekend to czas trwania festiwalów i imprez w Trójmieście, a co za tym idzie zwiększonego ruchu pasażerów w transporcie kolejowym. W związku z tym Samorząd Województwa Pomorskiego uruchamia dodatkowe pociągi od 29 czerwca do 3 lipca.
( 29.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Samorząd województwa uruchamia dodatkowe pociągi, by łatwiej dojechać i wrócić z festiwali muzycznych
Samorząd województwa uruchamia dodatkowe pociągi, by łatwiej dojechać i wrócić z festiwali muzycznych
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Dwa festiwale

Od środy do niedzieli (29 czerwca - 3 lipca) w Gdyni trwa Open'er Festival, od czwartku do soboty (30 czerwca -2 lipca) na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbywa się Rockowizna Festiwal

Samorząd Województwa Pomorskiego zdecydował się uruchomić dodatkowe pociągi na linii Gdańsk Śródmieście – Gdynia Główna – Wejherowo oraz na linii Gdynia Główna – Władysławowo. 

Rozkłady jazdy z Gdańska do Wejherowa oraz z Wejherowa do Gdańska. 

W dniach 29.06-1.07 na linii Gdańsk Śródmieście – Gdynia Gł. - Wejherowo zostanie uruchomionych 27 dodatkowych pociągów PKP SKM, a w sobotę i niedzielę  (2-3.07) będzie ich 28. 

(kliknij w grafikę, aby powiększyć)

kierunek wejherowo mala
(kliknij w grafikę, aby powiększyć)
kierunek gdansk.mala

Z kolei pomiędzy Gdynią, a Władysławowem zostanie uruchomiony dodatkowa nocna para pociągów obsługiwana przez POLREGIO. Pociąg będzie odjeżdżać z Władysławowa o ok. 1:00, a z Gdyni Gł. o ok. 2:35 z postojami w Rumi, Redzie, Mrzezinie, Żelistrzewie, Pucku i Swarzewie.