• Start
  • Wiadomości
  • Do teatru za 3,5 złotego. Jakie spektakle zobaczymy w Gdańsku w tej cenie?

Do teatru za 350 gorszy. Jakie spektakle zobaczymy w Gdańsku w tej cenie?

„Dzień Teatru Publicznego”, który obchodzimy w sobotę, 18 maja, już po raz piąty, jest również okazją, aby zdobyć bilety na spektakle w dużo niższej cenie. W Gdańsku do akcji "bilet za 350 groszy" przystępują: Opera Bałtycka i trzy teatry - Miniatura, Szekspirowski i Wybrzeże. Jedna osoba może kupić dwa bilety.
17.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Bilety za grosze kupić można wyłącznie w kasach biletowych
Bilety za grosze kupić można wyłącznie w kasach biletowych
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Pomysł obchodów Dnia Teatru Publicznegotego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie istnienia. W akcję zaangażowało się wtedy 100 teatrów publicznych w całej Polsce, w 39 miastach. Wydarzenie to okazało się świetną okazją, by przyciągnąć widzów do teatru. W szczególności takich, którzy rzadko obcują z tym rodzajem sztuki.

W ubiegłym roku mogliśmy kupić bilet za 300 groszy. W tym roku koszt biletu wzrósł o 50 gr, co nie powinno być dla nikogo problemem, ponieważ trudno o bardziej atrakcyjną cenę biletu. O tym, że propozycja zakupu tanich biletów bardzo przypadła do gustu widzom, świadczą długie kolejki, które co roku w tym dniu ustawiają się do kas biletowych.

 
Swoje w kolejce po bilety odstać trzeba... patrząc jednak przez pryzmat zaoszczędzonych pieniędzy - warto!
Swoje w kolejce po bilety odstać trzeba... patrząc jednak przez pryzmat zaoszczędzonych pieniędzy - warto! Nz. kolejka po bilety za grosze do Teatru Szekspirowskiego
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

- Zainteresowanie biletami co roku jest bardzo duże, dlatego zalecam, by przy kasie biletowej pojawić się z godzinnym wyprzedzeniem – mówi Jakub Najda z Teatru Szekspirowskiego. - W tym roku rozpoczynamy sprzedaż o godz. 10.00, dobrze więc być u nas już około godz. 9.00. Taki zapas czasowy powinien zagwarantować sukces w zakupie biletu. 

 

Co obejrzymy w Gdańsku?

Teatr Wybrzeże

"Tajemnicza Irma Vep" w reż. Adama Orzechowskiego. Opis spektaklu znajdziemy tutaj.

Bilety będą sprzedawane od godz. 14.00.

 

Teatr Szekspirowski

Dzięki biletom za grosze, zobaczymy spektakl „Koniec miłości” w wykonaniu Teatru Polskiego z Bydgoszczy. Opis spektaklu znajdziemy tutaj. Bilety będą sprzedawane od godz. 10.00.

 

Teatr Miniatura

W teatrze zagrany zostanie spektakl dla dorosłych pt. „Wieloryb”. To sensacyjno-fantastyczna opowieść z Lechem Wałęsą w tle. Opis spektaklu tutaj.  Bilety będą sprzedawane od godz. 10.00.

 

Opera Bałtycka

"Pomposa i Pomposo" to spektakl przede wszystkim dla najmłodszym, ale i dedykowany całym rodzinom. Opis spektaklu znajdziemy tutaj.

Bilety można kupić w kasie biletowej opery w godz. 14.00 - 19.00.

 

Bilety po okazyjnej cenie to świetny sposób na przyciągnięcie widza do teatru
Bilety po okazyjnej cenie, to świetny sposób na przyciągnięcie widza do teatru
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

BILET DO TEATRU ZA 350 GROSZY jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.