• Start
  • Wiadomości
  • Do setki jeszcze tylko dwa - zmodernizowane szkolne boiska nr 97 i 98 na Matarni

Do setki jeszcze tylko dwa - zmodernizowane szkolne boiska nr 97 i 98 na Matarni

Kolejne boiska zostały oddane we władanie młodym gdańszczanom. W środę, 20 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 7 w Matarni po raz pierwszy odbyły się zajęcia sportowe na nowych boiskach przyszkolnych. To już dziewięćdziesiąte siódme i ósme boisko na mapie Gdańska.
( Publikacja: 20.06.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Szkoła Podstawowa nr 7 w gdańskiej Matarni - uczniowie uformowali żywą flagę Polski na nowym boisku
Szkoła Podstawowa nr 7 w gdańskiej Matarni - uczniowie uformowali żywą flagę Polski na nowym boisku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W środowy poranek zmodernizowane boiska przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. M. Słabego w Matarni zapełniły się dzieciakami w barwach narodowych. Otwarcie nowych obiektów z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyło się w wyjątkowym czasie - w dzień po pierwszym meczu polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Nic więc dziwnego, że na boiskach dominowali tego dnia szkolni piłkarze, a kibice wystąpili w patriotycznych szalikach.

- Otwieramy dzisiaj dziewięćdziesiąte siódme i ósme boisko. Po wakacjach otworzymy kolejne, tak że w Gdańsku będzie już ponad sto zmodernizowanych, bezpiecznych boisk. Kosztowały one łącznie blisko 100 mln zł. Są to dobrze zainwestowane pieniądze. Możecie na boiskach ćwiczyć, hartować swoje ciała i ducha. Uczyć się rywalizacji fair play. Dzisiaj cieszycie się nie tylko z okazji otwarcia boiska, ale i zbliżających się wakacji. Życzę wam, by te wakacje były dla was czasem odpoczynku - zwrócił się do uczniów podczas otwarcia boisk na Matarni prezydent Paweł Adamowicz.

Boiska zostały zmodernizowane w ramach programu „Budowa i modernizacja boisk w Gdańsku”. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku od rozbiórki starej, asfaltowej nawierzchni. W ramach pracami ziemnymi i instalacyjnych przebudowana została również kanalizacja deszczowa i sanitarna. Boisko wielofunkcyjne zyskały nową, bezpieczną dla młodych sportowców nawierzchnię. Zamontowano również ogrodzenie i piłkochwyty.

Polska gola! Szkolni piłkarze wypróbowują nową nawierzchnię boiska
Polska gola! Szkolni piłkarze wypróbowują nową nawierzchnię boiska
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przebudowane zostało również drugie boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, na terenie, którego powstało mniejsze boisko, o bezpiecznej nawierzchni, przeznaczone do gry w kosza oraz teren rekreacyjny z placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Wyremontowana została trybuna dla kibiców. W ramach prowadzonych prac teren szkoły został utwardzony, zaaranżowana została zieleń. Zamontowano również stalową rampę dla niepełnosprawnych i wybudowano wiatę śmietnikową.

Koszt realizacji to ok. 906 tys. zł.

Listę oddanych dotąd do użytku nowych boisk oraz zasady korzystania z nich znajdziesz tutaj.