• Start
  • Wiadomości
  • Do pieca wrzucasz plastik? Straż miejska cię ukarze [WIDEO]

Do pieca wrzucasz plastik? Straż miejska cię ukarze [WIDEO]

Ogrzewasz swoje mieszkanie piecem węglowym albo kominkiem? Może przyjść do ciebie kontrola ze straży miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają, czym gdańszczanie palą w piecu. Trującym środowisko i sąsiadów grozi nawet kara aresztu bądź kilkutysięczna grzywna.
03.03.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

- Kary są drastyczne - ostrzega Wojciech Siółkowski, inspektor ds. komunikacji społecznej Straży Miejskiej w Gdańsku. - Za spalanie odpadów poza specjalnymi spalarniami grozi do 30 dni aresztu lub nawet 5 tys. zł grzywny.

Jak rozpoznać, że sąsiad nas truje? Obserwujmy dym. Najłatwiej rozpoznać po jego zapachu, czy pali się drewno, czy buty ze sztucznego tworzywa. Jeśli coś nas zaniepokoi, nie wahajmy się zadzwonić do Straży Miejskiej. Bezmyślny palacz zostanie ukarany, a my i nasze dzieci nie będziemy narażeni na wdychanie toksyn.

Czym palić, a czym absolutnie nie palić w piecu? Ciekawe informacje znajdziesz na stronie Niebieski Atmoludek, prowadzonej przez Fundację Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej ARMAAG.

 

Idiotycznym zwyczajem polskich związkowców było palenie opon podczas protestów. Do gleby i atmosfery przedostają się dziesiątki toksyn, w dużej dawce śmiertelnych.


TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy