Gdański Tydzień Zawodowca trwa. Do piątku dni otwarte szkół branżowych i techników

Między 18 a 22 marca gdańskie szkoły ponadpodstawowe - te kształcące w konkretnych zawodach, jak szkoły branżowe i technika, otwierają się na kandydatów do nauki. Zajrzeliśmy do Zespołu Szkół Samochodowych i Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku, które swoje dni otwarte mają już za sobą.
20.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać wnętrze przestronnego warsztatu samochodowego. Kilka czerwonych samochodów jest zaparkowanych wewnątrz, jeden jest podniesiony na windzie. Ludzie w różnym wieku i ubiorach są rozmieszczeni po całym pomieszczeniu, zajęci różnymi czynnościami - niektórzy rozmawiają, inni przechodzą obok samochodów lub przyglądają się pracom. Światło dzienne wpada do środka przez duże okna, a instalacje wentylacyjne i oświetleniowe są widoczne na suficie. Całość sprawia wrażenie czystego, dobrze zorganizowanego miejsca pracy.
Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku - warsztaty
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Termowizja, termomodernizacja i energia - nowy ekoprojekt w gdańskich szkołach

Gdański Tydzień Zawodowca rozpoczął się od weekendowych targów szkół ponadpodstawowych w AmberExpo. Ale każda z placówek przygotowała też klasyczny, trwający cztery godziny, dzień otwarty w swojej siedzibie, gdzie nie tylko można było zapoznać się z oferowanymi profilami kształcenia, ale także zwiedzić pracownie, warsztaty i inne przestrzenie szkoły. 

We wtorek, 19 marca, na kandydatów otworzył się Zespół Szkół Samochodowych im. I Brygady Pancernej im Bohaterów Westerplatte, który mieści się przy ul. ul. Elbląska 54/64. W ramach Technikum nr 12 szkoła kształci w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanik. Branżowa Szkoła I stopnia nr 12 z kolei naucza w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz blacharz.

Eklerki, musy, tarteletki i inne delicje. Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym “Frankofonia 2023”

GALERIA ZDJĘĆ Z DNI OTWARTYCH:

 

W środę, 20 marca, ciekawych nauki zaprosił Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, z siedzibą przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 35.

  • W tutejszym Technikum nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej uczą się przyszli technicy styliści, technicy przemysłu mody oraz technicy usług fryzjerskich.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 9 daje możliwość nauki w zawodach: krawiec, fotograf i fryzjer.
Kobieta w białym topie z różową opaską na głowie siedzi z zamkniętymi oczami, podczas gdy inna kobieta z zacięciem aplikuje jej makijaż. Na klatce piersiowej modelki widać napis w języku arabskim. W tle różne osoby, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są zajęci makijażem lub rozmową. Przestrzeń przypomina salę gimnastyczną ze sprzętem sportowym, takim jak kosz do koszykówki, przekształconą na tymczasowe studio.
Jednym z punktów dnia otwartego w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku był konkurs na makijaż w stylu "Barbieland"
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Jeszcze do końca tygodnia można odwiedzić jeszcze następujące szkoły branżowe i technika (wszędzie w godzinach 10 - 14).

21.03.2024 r. (czwartek):

  • Zespół Szkół Energetycznych, ul. Reja 25;
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 1, ul. Batorego 26;
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, al. Hallera 16/18;

22.03.2024 r. (piątek):

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, al. Legionów 7;
  • SOiT Conradinum, ul. Piramowicza 1/2;
  • Zespół Szkół Łączności, ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

TV

To przedszkole jest wzorem