Wakacyjne koncerty piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana. Co niedzielę

Wakacyjne koncerty piosenki aktorskiej odbywać się będą w parku Oruńskim w każdą niedzielę lipca i sierpnia, o godz. 18. W Amfiteatrze Orana zaśpiewają popularni aktorzy, znani nam z wielu spektakli teatralnych i produkcji filmowych, m.in. Tamara Arciuch, Joanna Trzepiecińska, Olga Bończyk czy Maria Niklińska, która wystąpi w niedzielę, 3 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
01.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kobieta z długimi ciemnymi włosami śpiewa do mikrofonu. Ma na sobie biały garnitur
Aktorka i piosenkarka Maria Niklińska ukończyła Warszawską Akademię Teatralną w 2006 r., studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Jej debiutem aktorskim była rola Es-toch w serialu „Tajemnice Sagali”. W Gdańsku zaśpiewała 3 lipca w amfiteatrze Orana
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Park Oruński to jeden z najstarszych, i drugi co do wielkości, park miejski w Gdańsku. Od czterech sezonów, dzięki Scenie Muzycznej GAK, jest miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Na deskach Amfiteatru Orana wystąpili tu już m.in. Sonia Bohosiewicz, Stanisława Celińska, Anna Dereszowska, Emilian Kamiński, Maciej Musiałowski czy Zbigniew Zamachowski. To też jedyne miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej.

Równie gwiazdorsko będzie i w tym roku. Program Amfiteatru Orana otworzy bowiem Maria Niklińska (3.07), aktorka i piosenkarka, która znana jest przede wszystkim ze szklanego ekranu – m.in. z seriali „Na wspólnej” czy „Klan”, a do dziś wspominana jest także jej rola w filmie „Ja Wam pokażę!” w reżyserii Denisa Delića. Zawodowo Niklińska również zajmuje się muzyką – w 2015 roku wydała debiutancką płytę pt. „Maria”, a w 2019 r. stworzyła piosenkę do filmu pt. „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. 

Zobacz galerię zdjęć z koncertu Marii Niklińskiej

 

Następna niedziela (10.07) to tzw. „Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza” – znana z zeszłego roku inicjatywa, podczas której będą zbierane datki dla jednego z najważniejszych ośrodków opieki hospicyjnej w Gdańsku. Na scenie wystąpi zwyciężczyni 12. edycji programu „The Voice of Poland” Marta Burdynowicz – na co dzień aktorka, która zdobyła także wiele nagród w konkursach wokalnych. Tego dnia zagra także Adam Pietrzak, muzyk związany z Gdańskiem, a w drugiej części koncertu usłyszymy Gdyńską Orkiestrę Symfoniczną – orkiestrę społeczną działającą na terenie Trójmiasta. Składa się z muzyków profesjonalistów, którzy na co dzień, z różnych powodów, nie są zawodowo związani z muzyką. Usłyszymy też Piotra Zemłę, który podbił serca widzów programu „Must be The Music”, a który najlepiej czuje się w swingu i repertuarze musicalowym.

Tydzień później (17.07) w Amfiteatrze Orana spotkamy Joannę Trzepiecińską, czyli aktorkę znaną z wielu ról filmowych i teatralnych, w tym z kultowej Alutki Kossoń w serialu „Rodzina zastępcza”. Aktorka odniosła także sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu o tym samym tytule w reż. Krzysztofa Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a także Opery i Operetki w Szczecinie. Artystka wystąpiła już w Parku Oruńskim u boku Andrzeja Seweryna w 2020 roku – tegoroczny koncert będzie z kolei jej własnym recitalem. 

24 lipca o godzinie 18 zapraszamy na występ Stanisława Górki: od 1977 roku aktora Teatru Współczesnego w Warszawie, odznaczonego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Aktor znany jest z seriali takich jak „Plebania”, czy „Barwy szczęścia” czy wielu kultowych filmów i spektakli. Program Amfiteatru w lipcu zamknie Ewa Konstancja Bułhak (31.07), której popularność przyniosła rola Matyldy w serialu telewizyjnym „M jak miłość”, a także Barbary Nocul w serialu „Ojciec Mateusz”. Od 1998 r. artystka pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie, występuje też w spektaklach radiowych.

Chyba najgorętszy występ w tym roku zapowiada się jednak 7 sierpnia, gdy wystąpi Tamara Arciuch, jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, znana m.in. z seriali „Niania”, „M jak Miłość”, „Adam i Ewa”, czy filmów takich jak „Wesele”, „Och, Karol 2” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Ostatnio aktorka pokazywała swoje umiejętności wokalne w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie w edycji z 2021 roku zajęła 5. miejsce. Tydzień później (14.08) na deskach oruńskiego Amfiteatru zobaczymy Roberta Kudelskiego, który jest aktorem, a także pasjonatem piosenki francuskiej. Od samego początku kariery, artysta wygrywał konkursy związane właśnie z muzyką z kraju znad Loary, a od 2003 r. w serialu „Na wspólnej” gra Michała Brzozowskiego, co przyniosło mu ogólnopolską rozpoznawalność.

21 sierpnia o godzinie 18:00 wystąpi Olga Bończyk, którą z pewnością można kojarzyć z seriali „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Na koncercie artystki będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów. Na koniec, w niedzielę 28 sierpnia, w Amfiteatrze Orana zobaczymy Katarzynę Żak, która występowała już w Parku Oruńskim w 2019 roku. Tym razem popularna Solejukowa z „Rancza” oraz druga Alina Krawczyk z „Miodowych Lat”, zaprezentuje program „Miłosna Osiecka”. To właśnie na płycie o tym samym tytule, Żak wykonała dwa niepublikowane wcześniej teksty Agnieszki Osieckiej, co przyniosło jej rozgłos wśród melomanów.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny i nie ma obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. 

Organizatorem wydarzeń jest Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury i Scena Muzyczna GAK. 

Wydarzenie „Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza” jest organizowane także przez Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku oraz Fundację Hospicyjną.

Plakat wydarzenia
Plakat wydarzenia

Program koncertów w Parku Oruńskim

  • 3.07, GODZ. 18:00 – MARIA NIKLIŃSKA
  • 10.07, GODZ. 18:00 – DZIEŃ DLA HOSPICJUM DUTKIEWICZA: MARTA BURDYNOWICZ I ADAM PIETRZAK ORAZ GDYŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA I PIOTR ZEMŁA.
  • 17.07, GODZ. 18:00 – JOANNA TRZEPIECIŃSKA
  • 24.07, GODZ. 18:00  – STANISŁAW GÓRKA.
  • 31.07, GODZ. 18:00  – EWA KONSTANCJA BUŁHAK
  • 7.08, GODZ. 18:00  – TAMARA ARCIUCH
  • 14.08, GODZ. 18:00  – ROBERT KUDELSKI
  • 21.08, GODZ. 18:00  – OLGA BOŃCZYK
  • 28.08, GODZ. 18:00 – KATARZYNA ŻAK.

TV

Piknik na Targu Węglowym. Mieszkańcy i goście świętowali 20. rocznicę Polski w UE