Depeche Mode. Global Spirit Tour w tę niedzielę w Gdańsku

Zespół Depeche Mode zagra w Ergo Arenie w niedzielę, 11 lutego, około godz. 20.45. Są ostatnie bilety - niestety raczej drogie.

Depeche Mode. Global Spirit Tour w tę niedzielę w Gdańsku
A
A
data publikacji: 05 lutego 2018 r.

Plakat reklamujący koncert Depeche Mode na gdańskiej ulicy
Plakat reklamujący koncert Depeche Mode na gdańskiej ulicy
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

We wtorek, 6 lutego, na stronie Ticketmaster widać było ostatnie miejsca na koncert Depeche Mode w Ergo Arenie w Gdańsku.

Znaleźliśmy pojedyncze miejsca na trybunie 303 i  314 (cena: 829 zł).

W Ergo Arenie powiedzieli nam, że na koncert może w sumie wejść około 13 tysięcy fanów (to suma miejsc na trybunach plus miejsca stojące na płycie, minus sektory za sceną).

Znamy rozkład wieczoru w dniu koncertu:

  • 17.30 - wejście Early Entrance 
  • 18.00 - wejście
  • 19.30 – Black Line (zespół support, występuje przed Depeche Mode)
  • 20.45 – Depeche Mode

Co zagrają?

Jakich utworów można się spodziewać na gdańskim koncercie? Sprawdziliśmy stronę Setlist, która podaje repertuar z wcześniejszych koncertów grupy.

Martin Gore, Dave Gahan oraz Andy Fletcher grali ostatnio w Niemczech, Włoszech, we Francji, Austrii, Czechach i na Węgrzech.

Ostatni koncert Depeche Mode zagrali 4 lutego w Wiener Stadthalle w Wiedniu. Grali tam kolejno: Going Backwards, It’s No Good, Barrel of a Gun, A Pain That I’m Used To, Useless, Precious, World in My Eyes, Cover Me, Insight, Home, In Your Room, Where’s The Revolution, Everything Counts, Stripped, Enjoy The Silence, Never Let Me Down Again oraz na bis: Strangelove, Walking in My Shoes, A Question of Time i wreszcie Personal Jesus.


Jak im służą trasy koncertowe?

W wydanej w 2012 roku w Polsce książce "Obnażeni. Prawdziwa historia Depeche Mode" Alan Wilder (nie gra już z zespołem) wyznawał: - Ciągłe podróżowanie i hotelowe życie potrafią zdołować. Oczywiście jest wspaniała strona takiego życia - kluby chcą, abyś uczestniczył w ich imprezach i dadzą ci wszystko, czego potrzebujesz. Ale można łatwo dać się ponieść i stracić kontakt z rzeczywistością - życie w trasie przypomina życie w bańce mydlanej.

W książce muzycy Depeche Mode tłumaczą, jak ciężką pracą jest koncertowanie po całym świecie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zawsze towarzyszy temu alkohol, prochy, trawka czy leki antydepresyjne. Pojawiają się ataki paniki, urojenia, ciężkie uzależnienie. Do tego ogromne zmęczenie, frustracja i wypalenie. Plus kłótnie w zespole. Każdy z muzyków zaczyna żyć swoim życiem. Dochodzenie do siebie po takiej wycieńczajacej trasie zabiera miesiące: to terapia, detoks, odwyk, joga, techniki relaksacyjne. 

Dave Gahan, który musiał się leczyć z uzależnienia od heroiny: - Naprawdę cieszyła mnie trasa "Songs of Faith and Devotion". Przez dwa lata dobrze się bawiłem. Otrząśnięcie się z tego zajęło mi kilka lat (...) Odnieśliśmy ogromny sukces i zaczęliśmy podróżować po całym świecie, grając w dużych obiektach, mając ekipę, która dbała o nasze potrzeby. Ktoś cię ubiera, robi to i tamto, zabiera cię gdzie chcesz w środku nocy. Rzuciłem się w ten świat i dałem się ponieść. Problem w tym, że to mnie przerosło, wymknęło się spod kontroli. 


Inne ważne wiadomości:

Wejścia do hali: Wejścia: A3, B3, D3: dla osób posiadających bilety na trybuny; Wejście A1: dla osób posiadających bilety Early Entrance oraz biletów GA 1/ GA2.

Osoby niepełnosprawne / pakiety VIP: Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich: wejście B3. Dla osób posiadających Pakiety VIP: wejście C3.

Jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, gdzie kupię biet i czy przysługuje mi ulga?

Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: info@ticketmaster.pl

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? 17.30 – wejście early entrance 18.00 – wejście 19.30 – Black Line 20.45 – Depeche Mode *Harmonogram ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

Gastronomia : Pub oraz food-court, a także mobilne punkty sprzedaż na kondygnacjach 1, 3 i 5

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie aparatów fotograficznych? Zakaz fotografowania.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Osoby poniżej 16 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej lub posiadać oświadczenie opiekuna: https://www.ticketpro.pl

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, szatnia w ERGO ARENIE jest nieobowiązkowa, płatna– 5 zł za sztukę

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking*, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Wjazd na parking kosztuje 20 zł dla samochodów osobowych, 50 zł dla autobusów. Płatność TYLKO gotówką. Przedsprzedaż miejsc na parking: http://www.eventim.pl Zakup w przedsprzedaży gwarantuje miejsce na parkingu przy hali. Przedsprzedaż kończy się na 24 godziny przed rozpoczęciem koncertu. Uwaga ! Liczba miejsc ograniczona

Zakaz wnoszenie / przedmioty zabronione:

– TORBY WIĘKSZE OD FORMATU A4!!!,

– broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba,

– parasolki z ostrym zakończeniem, kaski,

– napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0.5l,

– alkohol, narkotyki,

– materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe,

– wuwuzele i trąbki,

– transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone,

– wskaźniki laserowe,

– buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie,

– aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, iPady, tablety, selfie sticki,

UWAGA! Prosimy fanów uczestniczących w koncercie o nieprzynoszenie toreb przekraczających format A4 oraz o wcześniejsze przybycie na teren imprezy, w celu usprawnienia wchodzenia i wychodzenia z obiektu koncertowego z uwagi na kontrolę bagażu i biletu z dowodem tożsamości.

Przedmioty dozwolone:

– lornetki

– każda wielkość,

– butelki plastikowe 0.5l z odkręconym korkiem,

– wszystkie rodzaje telefonów,

– aparaty kompaktowe,

Na terenie obiektu podczas każdego wydarzenia dostępny będzie także depozyt. Wszystkie przedmioty niedozwolone będzie można zostawić w depozycie za opłatą 50 zł.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą pod numerem telefonu: + 58 76 72 101:

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 w dniu koncertu 10.00 – 18.00 oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl Więcej informacji: + 48 22 646 06 49 lub info@livenation.ploprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl