• Start
  • Wiadomości
  • Debata kandydatów na prezydenta Gdańska - na naszym portalu

Debata kandydatów na prezydenta Gdańska - oglądaj na naszym portalu

Sześcioro kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Gdańska zaproszono do debaty, przygotowanej przez główne stowarzyszenia przedsiębiorców na Pomorzu. Nasz portal przeprowadzi transmisję na żywo - w poniedziałek, od godz. 14.
( Publikacja: 07.09.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kandydaci w porządku alfabetycznym - od góry, w prawo: Paweł Adamowicz, Andrzej Ceynowa (SLD), Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Kacper Płażyński (PiS), Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska)
Kandydaci w porządku alfabetycznym - od góry, w prawo: Paweł Adamowicz, Andrzej Ceynowa (SLD), Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Kacper Płażyński (PiS), Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska)
KFP i www.gdansk.pl

 

Początek debaty wyznaczono na poniedziałek, 10 września, o godz. 14.00. Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa - budynek A, przy Al. Grunwaldzkiej 238 A w Gdańsku. Organizatorami są stowarzyszenie Pracodawcy Pomorza, Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

“Celem debaty jest przybliżenie przedsiębiorcom i pracodawcom wyborczych programów gospodarczych poszczególnych Kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Gdańska. Nasze środowisko reprezentowane przez organizacje gospodarcze oczekuje od Kandydatów na Prezydenta Miasta Gdańska przedstawienia koncepcji rozwoju stolicy naszego regionu z uwzględnieniem wyzwań gospodarczych, które stoją przed miastem w najbliższych latach” - informują organizatorzy.

 

CZYTAJ: Wybory 2018. Sondaż Onet.pl i Faktu: prezydent Gdańska - ostra walka

 

Debatę poprowadzi gdański politolog, dr Jarosław Och - pracownik naukowy Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Całość podzielono na trzy bloki:

  • Podczas pierwszego, zaplanowanego na ok. 50 minut, kandydaci zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania przygotowane przez wszystkie trzy organizacje przedsiębiorców, które doprowadziły do tego spotkania. Kolejność będzie poprzedzona Iosowaniem. Każdy z kandydatów będzie miał tyle samo czasu na odpowiedź (ok. 2 minut na każde pytanie). Nie przewiduje się zadawania pytań przez kandydata innym kandydatom, uczestniczącym w debacie.
  • W drugim bloku, który ma trwać również ok. 50 minut, przedsiębiorcy uczestniczący w spotkaniu będą mogli zadawać pytania problemowe, kierowane do wszystkich kandydatów (30 sekund na zadanie pytania). Odpowiedzi udzielać będą tylko ci kandydaci, którzy wyrażą chęć ustosunkowania się do podniesionego problemu. Pytania ad personam będą uchylane przez prowadzącego. W przypadku dużego zainteresowania przewidziana jest możliwość przedłużenia tej części debaty o dodatkowe 15 minut.
  • W trzecim bloku każdy z kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Gdańska będzie mógł przedstawić dodatkowe, uzupełniające elementy swojego programu gospodarczego w czasie nie dłuższym niż 4 minuty.

 

CZYTAJ TEŻ: Sondaż: koalicja PO wygrywa w Radzie, gdańszczanie dobrze o Adamowiczu

Debata przewidziana jest w sumie na ok. dwie godziny. Po jej zakończeniu organizatorzy zaproponują kandydatom poczęstunek oraz możliwość przeprowadzenia kuluarowych rozmów.

Przebieg debaty na żywo obserwować ma ok.120 - 150 przedstawicieli gdańskiego środowiska gospodarczego, a także dziennikarze.