• Start
  • Wiadomości
  • Darmowe badania i porady lekarskie. Odwiedź w piątek i sobotę Targi Curatio

Darmowe badania i porady lekarskie. Odwiedź w piątek i sobotę Targi Curatio

Ok. 30 wystawców z Polski, Chorwacji i Niemiec weźmie udział w rozpoczynających się w piątek, 23 września, w Gdańsku Międzynarodowych Targach Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej Curatio. To pierwsze w Polsce wydarzenie targowe poświęcone tematyce uzdrowiskowej, beauty i wellness. Na miejscu będzie można bezpłatnie m.in. dokonać pomiaru masy ciała, zbadać skórę głowy i włosów, otrzymać skan 3D jamy ustnej, a także dowiedzieć się, jak przejść rehabilitację po COVID-19. Impreza potrwa do soboty, 24 września. 
( Publikacja: 22.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Curatio to pierwsze Polsce targi dedykowane branży turystyki medycznej
Curatio to pierwsze Polsce targi dedykowane branży turystyki medycznej
mat. MTG

Jakie atrakcje czekają na gości targów?

Na targach, zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A (MTG), gościć będą przedstawiciele szpitali, klinik różnych specjalizacji, centrów rehabilitacyjnych, gabinetów lekarskich, domów uzdrowiskowych, ośrodków spa i wellness. Na stoiskach będzie można zapoznać się z ich ofertą, zadać pytania i znaleźć wiele ciekawych usług prozdrowotnych.
 
-  Na miejscu będą prowadzone też bezpłatne badania i konsultacje np. pomiaru masy ciała, badania trychologiczne (badanie skóry głowy i włosów - przyp. red.), pomiaru poziomu cukru i ciśnienia oraz masaże. Będzie można również otrzymać nowoczesny skan 3D jamy ustnej, a także uzyskać porady pielęgniarek i rehabilitantów - informuje Agnieszka Garboś z MTG. 

Piknik Zdrowia i Urody w Parku De Gaulle'a. Kto był, ten mógł zadbać o siebie

Na odwiedzających targi Curatio czeka też dużo ciekawych i otwartych dla wszystkich wykładów, dotyczących np. profilaktyki zdrowotnej oraz rehabilitacji po przebyciu COVID-19.    

Zjazd pacjentów i konferencja lekarzy 

Podczas targów odbędzie się też konferencja bariatryczna (bariatria to chirurgiczne leczenie otyłości - przyp. red.) oraz zjazd pacjentów bariatrycznych z całego kraju. Udział w niej zapowiedzieli najlepsi specjaliści z Polski w tej dziedzinie. 

Kto najlepiej karmi dzieci - smacznie i zdrowo? Przedszkole nr 9 oraz SP nr 39

Wśród wystawców z zagranicy będzie miasto Berlin (Visit Berlin) wraz z niemiecką siecią klinik Helios oraz region uzdrowiskowy Zagorje w Chorwacji.

Jak można wziąć udział w targach?

Targi Curatio odbędą się w dniach w dniach 23 – 24 września na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11. Wstęp jest bezpłatny. Należy się jednak wcześniej zarejestrować i wypełnić formularz, dostępny na stronie internetowej: https://curatio22.exposupport.pl/visitor-register?p=TwVVnvunQ2c=
 
W piątek, 23 września, targi Curatio będą otwarte w godzinach od 10.00 do 18.00, a w sobotę, 24 września, w godzinach od 10.00 do 17.00.