• Start
  • Wiadomości
  • Czy następcy Igi Świątek i Huberta Hurkacza pochodzić będą z gdańskiej Zaspy? Na początek kort

Czy następcy Igi Świątek i Huberta Hurkacza pochodzić będą z gdańskiej Zaspy? Na początek kort

W czasie, gdy tych dwoje utalentowanych polskich tenisistów zdobywa światowe korty, w naszym mieście Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła, i właśnie podpisała umowę, na budowę kortu tenisowego, który ma być uzupełnieniem kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 92.
01.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kompleks sportowy na Zaspie coraz atrakcyjniejszy dla miłośników aktywnego odpoczynku. Do boiska i bieżni już za kilka miesięcy dołączy kort tenisowy
Kompleks sportowy na Zaspie coraz atrakcyjniejszy dla miłośników aktywnego odpoczynku. Do boiska i bieżni już za kilka miesięcy dołączy kort tenisowy
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Pomysł na powstanie takiego obiektu wyszedł od samych mieszkańców, którzy zgłosili go do Budżetu Obywatelskiego 2021. Projekt spodobał się też innym gdańszczanom, którzy chętnie poparli go w głosowaniu. Poparcie, a tym samym liczba głosów, była na tyle duża, że pomysł budowy kortu w tej części miasta zwyciężył.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg pod koniec listopada 2021 r., który rozstrzygnęła w drugiej połowie stycznia br. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Będzie nim firma Elsik sp. z o.o. Koszt prac wyniesie blisko 480 tys. złotych. Te powinny zakończyć się w czerwcu 2022r.

 

Zwycięski projekt BO zakłada budowę kortu tenisowego, który stanowić będzie uzupełnienie kompleksu sportowego znajdującego się przy SP 92 przy ul. Startowej. Obecnie znajduje się tutaj ogrodzone boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia dedykowana biegaczom, bieżnia do skoku w dal, a także urządzenia siłowni zewnętrznej i tor dla rolkarzy.

W ramach inwestycji usunięte zostanie istniejące utwardzenie terenu i zniszczone ogrodzenie, zdemontowane zostaną też stare latarnie.

Poza kortem wybudowane zostaną także ciągi komunikacyjne i wykonane nowe ogrodzenie. Nie zabraknie też małej architektury, a więc trzech nowych ławek i tyleż samo koszy na śmieci. Przy okazji uporządkowana zostanie też okoliczna zieleń. Z nowego obiektu będzie można skorzystać już w trakcie tegorocznych wakacji.