Czwarta edycja Cross Mixed Zone Gdańsk. Pat i Kot najlepsi na plaży w Brzeźnie

W sobotę, 8 czerwca, na Energa Stadionie Letnim w Brzeźnie odbyła się czwarta edycja Cross Mixed Zone Gdańsk - crossfitowej rywalizacji duetów mieszanych. 20 teamów, złożonych z kobiety i mężczyzny, rywalizowało przez blisko sześć godzin, zmagając się z różnymi ćwiczeniami. Zwycięstwo i nagroda w wysokości 1700 zł padły łupem Patrycji Dudek oraz Michała Zamłyńskiego z teamu Pat i Kot.
10.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać zawody na plaży, podczas których uczestnicy unoszą sztangi nad głową. W tle znajduje się grupa widzów oglądających zmagania, a całość odbywa się na wyznaczonym obszarze z banerami reklamowymi.
Na plaży w Brzeźnie rywalizowało 20 duetów złożonych z kobiet i mężczyzn
fot. Damian Dominik / materiały prasowe

Na czym polega Cross Mixed Zone

Cross Mixed Zone Gdańsk to crossfitowa (trening siłowy i kondycyjny) rywalizacja duetów mieszanych, złożonych z kobiety i mężczyzny. Uczestnicy mierzą się w kilkunastu konkurencjach, w których korzystają z kettlebella, sztangi czy hantli.

Ćwiczenia trzeba wykonać w jak najszybszym czasie. Najbardziej pracują klatka piersiowa, ręce, nogi i głowa. Ważne są praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni.

Rywalizacja siłowa na plaży w Brzeźnie

Czwarta edycja Cross Mixed Zone Gdańsk odbyła się w sobotę, 8 czerwca, na plaży w Brzeźnie na Energa Stadionie Letnim. Rywalizowało 20 męsko-damskich duetów.

- Kolejny raz dopisała pogoda oraz frekwencja. Był wysoki poziom sportowy, doskonała atmosfera, dobra zabawa z odpowiednią dawką rywalizacji oraz jak zwykle wspaniała nadmorska sceneria - mówi Aleksandr Nabekało z Crossbox Atleta Gdańsk, współorganizator imprezy. 

Sportowa rywalizacja odbywała się drogą eliminacji. Po trzech workoutach, dziesięć teamów awansowało do półfinałów. Do finału z kolei przeszła połowa z nich. Walka o zwycięstwo trwała niemal do samego końca, a ostatecznie wygrali Patrycja Dudek oraz Michał Zamłyński (team Pat i Kot), na co dzień ćwiczący w Centrum Sportu Stocznia. Wyprzedzili Natalię Zawadzką i Piotra Szczepańskiego (Emom Team) oraz ubiegłorocznych zwycięzców Natalię Błędowską i Dmytro Kuznetsova (team Trzeba Dokładać).

Pula nagród finansowych wynosiła 4600 złotych. Zwycięzcy zainkasowali 1700 zł, zdobywcy drugiego miejsca 1300, trzeciego - 1100, a czwartego - 500. Oprócz tego najlepsi odebrali nagrody rzeczowe. 

Cel - aktywny tryb życia

- Celem tej imprezy jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale także promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Dlatego, jak zwykle, wydarzenie składało się także z imprez towarzyszących. Można było bezpłatnie skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych, uzyskać porady trenera personalnego czy psychologa, a także poznać tajniki podnoszenia ciężarów, dzięki niezawodnym trenerom i zawodnikom z MKS Atleta - dodaje Marcin Skabowski ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, współorganizatora imprezy. 

Wyniki Cross Mixed Zone Gdańsk 2024:

1. Pat i Kot (Patrycja Dudek, Michał Zamłyński)
2. Emom Team (Natalia Zawadzka, Piotr Szczepański)
3. Trzeba Dokładać (Natalia Błędowska, Dmytro Kuznetsov)
4. Świeżaki (Kamila Wittbrodt, Damian Rożański)
5. Lubisz To Się Bawisz (Katarzyna Rojewska, Filip Barnat)
6. Ciasteczkowe Potwory (Katarzyna Kusiak, Olaf Tomosz)
7. Poturbowani (Monika Satława, Jakub Świetlik)
8. Crossfit Bytom (Małgorzata Ratajczyk, Adam Dadok)
9. Crossfighterzy (Milena Krasuska, Julian Sobierski)
10. Lft Hvy Sht (Marta Matuszak, Jakub Pochylski)
11. Iksde (Magdalena Koper, Adrian Szymczak)
12. Drużyna A (Agnieszka Jakubów, Konrad Foksiński)
13. Sąsiedzi (Emilia Klawikowska, Damian Wittbrodt)
14. Żółte Rakuny (Magdalena Darecka, Michał Biernat)
15. Last Minute (Monika Zawadzka, Samir Bouchachi)
16. Just For Fun (Zuzanna Korczewska, Tomasz Unger)
17. Tryptofunny (Magda Szrajer, Paweł Cichocki)
18. Daria@Daro (Daria Lejk, Dariusz Myszk)
19. Tęczowe Misie (Natalia Rejkowska, Kasjan Tounsi)
20. Młodzi I Piękni (Natalia Korda, Piotr Jaskólski)

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta