• Start
  • Wiadomości
  • Część prac przy budowie Nowej Warszawskiej - także w nocy 

Część prac przy budowie Nowej Warszawskiej - także w nocy 

W weekend ruszyły prace torowe na skrzyżowaniu al. Havla z ul. Nową Warszawską. W związku z wysokimi temperaturami przekraczającymi w dzień 30 stopni Celsjusza, w pojedynczych przypadkach część robót będzie wykonywana w godzinach nocnych.
( 28.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wysoka temperatura powietrza w ostatnich dniach powoduje, że niektóre prace przy budowie nowej linii tramwajowej muszą być prowadzone w nocy
Wysoka temperatura powietrza w ostatnich dniach powoduje, że niektóre prace przy budowie nowej linii tramwajowej muszą być prowadzone w nocy
Paweł Marcinko / KFP

- Taka konieczność wynika między innymi z potrzeby demontażu i ułożenia nowych stalowych szyn, które w wysokich temperaturach osiągają zbyt wysoką „rozszerzalność cieplną”. Zgodnie ze sztuką budowlaną prac szynowych nie wykonuje się w tak wysokich temperaturach - wyjaśniła Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG).

W związku z deklarowanymi terminami o przywróceniu komunikacji tramwajowej na odcinku Wileńska – pętla Łostowice/Świętokrzyska do końca sierpnia, część robót musi być wykonana nocą. Niemniej jednak, takie sytuacje będą występowały sporadycznie.

Umowa na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska podpisana. Pierwszy tramwaj wiosną 2023 r.

Harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie robót w listopadzie 2022 roku. Potem rozpocznie się procedura odbiorowa i pozyskiwanie pozwoleń administracyjnych. 

Nowa linia tramwajowa uruchomiona zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Wykonawcą prac, na zlecenie DRMG, jest konsorcjum firm MTM Firma Budowlano-Drogowa MTM SA – Lider, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RAJBUD Sp. z o.o.– Partner. 

Koszt inwestycji to niecałe 60 mln złotych.

oprac. RP