• Start
  • Wiadomości
  • Cukierek albo psikus - podopieczni "Promyka" zapraszają na Halloween do schroniska

Cukierek albo psikus - podopieczni "Promyka" zapraszają na Halloween do schroniska

W czwartek, 31 października w gdańskim schronisku dla bezdomnych zwierząt "Promyk" będzie tak ciekawie, że aż strach. Od godz. 18 do 22 goście spotkają tu postaci z zaświatów i zwiedzą mroczne zakamarki schroniska. Pamiętajcie, aby przynieść smakołyki dla czworonożnych milusińskich.
28.10.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koty i psy Halloween w schronisku rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa około czterech godzin

fot. Anna Rezulak/KFP

 

To pierwszy raz, gdy gdańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt organizuje wydarzenie o nazwie „Strasznie niestraszne Halloween w "Promyku”.

- Halloween jest doskonałym pretekstem, by pokazać, jak wygląda schronisko nocą - wyjaśnia Grzegorz Zaleski, pracownik schroniska "Promyk". - Oczywiście wszystkie punkty czwartkowego programu będą zorganizowane w taki sposób, by nie niepokoić naszych podopiecznych. Liczymy na dużą frekwencję i zapraszamy nie tylko dorosłych, ale też dzieci.

Halloween w schronisku rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa około czterech godzin. W programie przewidziano m.in. paradę przebranych psów.

- Nigdy tego nie robiliśmy, mam więc nadzieję, że psiaki będą współpracować - dodaje Grzegorz Zaleski. - Nie należy nastawiać się na nocne bieganie po polach. Parada będzie dość krótkim przemarszem po okolicy schroniska.

Nie tylko psiaki zmienią w ten wieczór swój wizerunek. Goście wydarzenia mogą liczyć na prawdziwie upiorne dekoracje i odwiedzenie miejsc, które na co dzień są niedostępne, jak gabinet weterynarii czy zaplecze schroniska. Oba miejsca prezentować się będą oczywiście w halloweenowej odsłonie. Także po raz pierwszy, dla uczestników nocnego zwiedzania otwarta zostanie kocia woliera. To stosunkowo nowa inwestycja, która została zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017.

CZYTAJ TAKŻE: Kończy się rozbudowa schroniska Promyk: lepiej nie tylko dla zwierząt

Jedną z atrakcji będą także iluminacje świetlne. Prócz obrazów stricte halloweenowych, wyświetlane będą też zdjęcia z organizowanych w ostatnim czasie sesji zdjęciowych z udziałem zwierząt. Może ktoś wypatrzy na fotografiach przyjaciela na najbliższe lata życia?

 
Przebranie na Halloween w Promyku nie jest konieczne, ale warto o nie zadbać!
Przebranie na Halloween w Promyku nie jest konieczne, ale warto o nie zadbać
Wiesław Pawlik/KFP

 

Podczas wydarzenia nie zabraknie też licznych zabaw. Na odważnych czekać będzie m.in. koszmarne pudełko z nieznaną zawartością. Kto przełamie strach i wsadzi rękę do środka? Przypominać chyba o tym nie trzeba, ale gdyby ktoś miał wątpliwości – im więcej przyjdzie przebranych osób, tym lepiej, barwniej i weselej. Jeśli brakuje pomysłów podpowiadamy, jak szybko i łatwo przygotować sobie halloweenowy strój. Wystarczy iść do apteki, kupić kilka bandaży i przebranie mumii gotowe. Warto rozważyć ten pomysł, ponieważ w trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszą mumię wieczoru.

W myśl zasady „cukierek albo psikus” przypominany, że na halloweenowy wieczór nie przychodzimy z pustymi rękami.

- Jeśli goście nie przyniosą żadnych prezentów dla naszych podopiecznych, to może spotkać ich psikus – ostrzega Grzegorz Zaleski.

Na gości wydarzenia czekać będzie poczęstunek.

GDZIE I KIEDY?
31 października, ul. Przyrodników 14, Gdańsk – Kokoszki, godz. 18:00 do 22:00 (z możliwością przedłużenia:)

 
Halloween w Promyku odbędzie się pierwszy raz. Nie może Was zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu
Halloween w Promyku odbędzie się pierwszy raz. Nie może Was zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu
FB/Schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk