• Start
  • Wiadomości
  • Covid-19 w Operze Bałtyckiej. Premiera “Fidelia” przełożona na 23 października 2020 

Covid-19 w Operze Bałtyckiej. Premiera “Fidelia” przełożona na 23 października 2020 

Po tym, jak jeden z członków zespołu chóru Opery Bałtyckiej został zdiagnozowany pozytywnie na obecność koronawirusa SARS-CoV-19, kwarantanną objęto pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Dyrekcja w trosce o dobro artystów i widzów zadecydowała o przełożeniu premiery przygotowanej na najbliższy weekend o trzy tygodnie. Bilety zachowują ważność.
( 29.09.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plakat do premiery spektaklu Fidelio  w Operze Bałtyckiej
Plakat do premiery spektaklu "Fidelio" w Operze Bałtyckiej
mat. Opera Bałtycka w Gdańsku

 

 

“Opera Bałtycka, działając zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, zachowuje wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa – dla swoich pracowników, artystów oraz przebywających w jej przestrzeni gości. Po zdiagnozowaniu u jednego z naszych pracowników pozytywnego wyniku testu na koronawirusa jeszcze bardziej wzmocniliśmy restrykcje dotyczące bezpieczeństwa” - czytamy w komunikacie Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

- Prewencyjnie podjęliśmy decyzję o objęciu kwarantanną pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną - tłumaczy Anna Niwińska z Opery Bałtyckiej. - Oznacza to niestety, że na ten moment znacznie uszczupliła się grupa artystów i pracowników zaangażowanych przy premierze „Fidelio”, dlatego też zdecydowaliśmy o przeniesieniu terminu premiery. 

Nowa data premiery to 23 października 2020. 

Pracownicy teatru informują, że bilety zachowują ważność: - Bilety premierowe z 3 października zostaną przeniesione na 23 października, zaś z 4 października – na dołożony spektakl 27 października - wyjaśnia Anna Niwińska. - Zakupione kody do live streamingu, który również jest przełożony na 23 października 2020, zachowują ważność, będzie je można wykorzystać podczas nowej daty premiery. 

Jeśli jednak widzowie będą mieli problem z obecnością w nowym terminie na spektaklu, ponieważ podana data koliduje z ich innymi planami, teatr prosi o kontakt z Biurem Obsługi Widzów w celu indywidualnej zmiany rezerwacji biletów. 

Jednocześnie OB informuje, że kolejne wydarzenia planowane są bez zmian, o ewentualnych modyfikacjach repertuaru opera będzie informować na bieżąco.