• Start
  • Wiadomości
  • Coraz więcej zakażonych w Gdańsku. Rada Dzielnicy Matarnia organizuje pomoc sąsiedzką

Coraz więcej zakażonych w Gdańsku. Rada Dzielnicy Matarnia organizuje pomoc sąsiedzką

Przebywasz na obowiązkowej kwarantannie, a lodówka świeci pustkami? Cierpisz na choroby przewlekłe i boisz się, w obecnej sytuacji epidemicznej, wyjść do większego sklepu i zrobić zakupy? Jeżeli mieszkasz na terenie Matarni, koniecznie skontaktuj się z dzielnicowymi radnymi. Pomogą.
18.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rada Dzielnicy Matarnia zachęca do zaangażowania się w samopomoc sąsiedzką
Rada Dzielnicy Matarnia zachęca do zaangażowania się w samopomoc sąsiedzką
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Rada Dzielnicy Matarnia ponownie organizuje sąsiedzką pomoc dla każdego, kto w obecnej, trudnej sytuacji tego potrzebuje. Chodzi przede wszystkim o zrobienie zakupów spożywczych bądź w aptece tym osobom, które nie mogą opuszczać swojego mieszkania w związku ze stanem zdrowia bądź obowiązkową kwarantanną. Ta akcja dedykowana jest także wszystkim seniorom oraz osobom będącym w tzw. grupie podwyższonego ryzyka.

Łukasz Richert, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Matarnia, podkreśla, że akcja jest wznowieniem tej, która organizowana była wiosną, także w związku z panującą epidemią.

 

 

- Odnotowywanych jest coraz więcej zakażeń, wraca więc problem. Wiosną mieszkańców wspierał także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i inne instytucje publiczne. Uważamy jednak, że sąsiadów mogą wspierać... sąsiedzi. Łatwiej, i pewnie też szybciej, jest zrobić zakupy osobom, które mieszkają na naszej ulicy czy osiedlu. Dlatego zachęcamy osoby, które potrzebują wsparcia, żeby się do nas zgłaszały. W razie potrzeby mogą na nas liczyć - zaznacza Łukasz Richert.

W ostatnim czasie do radnych zgłosiła się jedna z mieszkanek, która przebywa na obowiązkowej kwarantannie wraz z rodziną, w związku z czym, nie było komu wyprowadzać na spacer jej piesków. Dlatego poprosiła o pomoc. Sąsiedzi nie zawiedli.

Wsparcie może też dotyczyć np. przygotowywania ciepłych posiłków bądź innych, drobnych spraw.

Wszyscy ci, którzy chcą pomóc swoim sąsiadom, jak i ci, którzy tej pomocy potrzebują i mieszkają na terenie Matarni, powinni skontaktować się z radnymi pod numerem telefonu: 603 031 418 lub mailowo pod adresem: matarnia@radadzielnicy.gdansk.pl.

 

Wspierajmy się w tym trudnym czasie, np. w robieniu codziennych zakupów spożywczych
Wspierajmy się w tym trudnym czasie, np. w robieniu codziennych zakupów spożywczych
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl