• Start
  • Wiadomości
  • Co za widok! Tłumy na otwarciu punktu widokowego przy Starym Sobieskim WIDEO I FOTO

Co za widok! Tłumy na otwarciu punktu widokowego przy Starym Sobieskim WIDEO I FOTO

Gdańsk Wrzeszcz, Góra Szubieniczna, sąsiedztwo Zbiornika Wody Stary Sobieski - tutaj, 13 października, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna otworzyła trzeci punkt widokowy w ramach projektu “Gdański Szlak Wodociągowy”. Frekwencja gdańszczan była imponująca!
13.10.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Idealna przestrzeń do podziwiania krajobrazu. Są ławki, platforma widokowa i... piękna pogoda
Idealna przestrzeń do podziwiania krajobrazu. Są ławki, jest platforma widokowa i przede wszystkim... piękna pogoda
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

“Wstyd przyznać, że jestem tu pierwszy raz” - to chyba najczęściej powtarzane zdanie przez uczestników sobotniego wydarzenia. Nie ma czego się wstydzić, bo ta wspólna myśl, której towarzyszyły radość i podziw wymalowane na twarzach, świadczą o jednym - gdańszczanie uwielbiają być zaskakiwani w taki sposób i czekają na więcej nieznanych im miejsc. Ale to już ostatni punkt widokowy otwarty w ramach projektu autorstwa GIWK...

Z tego miejsca roztacza się widok w kierunku Wrzeszcza
Z tego miejsca roztacza się widok w kierunku Wrzeszcza
Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Ta wiadomość na pewno zmartwiłaby setki, jeśli nie tysiące gdańszczan. Wniosek taki można by wysnuć patrząc na frekwencję tych, którzy w samo południe przybyli na Górę Szubieniczną, zwaną teraz Górą Wodociągową, by uczestniczyć w uroczystym otwarciu punktu widokowego we Wrzeszczu. Mamy jednak dla gdańszczan dobrą wiadomość. Nie martwcie się na zapas.

Otwarciu nowych widoków zawsze towarzyszy oprawa artystyczna
Otwarciu nowych widoków zawsze towarzyszy oprawa artystyczna
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Są pomysły, aby rozszerzyć “Gdański Szlak Wodociągowy” - mówi Jacek Skarbek, prezes GIWK. - Mam tu na myśli obiekty, które służyły na przykład melioracji. Gdańskie Wody proponowały, aby do naszego szlaku dołączyć jeden z obiektów, który eksploatują, aby stanowił pewnego rodzaju uzupełnienie. Może zmienimy nazwę, może rozszerzymy formułę… Nie chcę zdradzić zbyt wiele, ale powiem, że bardzo mocno zabiegamy, by na tych obiektach się nie skończyło.

To trzeci punkt widokowy otwarty w ramach projektu “Gdański Szlak Wodociągowy” i trzynasty w zbliżonej koncepcyjnie inicytywnie o nazwie “Spojrzenie na Gdańsk".

Pasjonat, autor projektu Spojrzenie na Gdańsk  i osoba, która bardzo przyczyniła się do pomyślnej realizacji  Gdańskich Szlaków Wodociągowych . Oto Witold Paweł Burkiewicz
Pasjonat, autor projektu "Spojrzenie na Gdańsk" i osoba, która bardzo przyczyniła się do pomyślnej realizacji "Gdańskich Szlaków Wodociągowych". Oto Witold Paweł Burkiewicz
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

- Tak jak prowadzi dzisiejsze wydarzenie, z taką samą pasją pomagał współtworzyć to miejsce - mówił o Burkiewiczu prezes GIWK. - Dzięki takim pasjonatom mozemy realizowac tego typu inicjatywy.

Choć “Gdański Szlak Wodociągowy” to pomysł GIWK, trudno byłoby go zrealizować bez współpracy w Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni. To właśnie tam pracuje Witold Paweł Burkiewicz.

Zobacz relację wideo:


- Żadne inne miasto nie ma tak wspaniałych widoków - Michał Szymański, zastępca dyrektora GZDiZ. - Wspólnie udało nam się zrealizować to przedsięwzięcie. Szczególnie cieszę się z powstania Parku Nostalgicznego. Udało nam się odnowić to miejsce, nadać mu walor parku, ale jednocześnie uszanować miejsce pochówku osób, które spoczęły tu blisko 100 lat temu. Cała inicjatywa udowadnia, że mamy wspaniałe miejsca w Gdańsku, wystarczy je tylko odkryć, zagospodarować i włożyć w nie trochę serca.

Czytaj także:

Punkt widokowy przy Starym Sobieskim. Otwarcie już w sobotę

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska