• Start
  • Wiadomości
  • Co słychać u gdańszczan w Kanadzie? Opowiada Zuzanna Stupak z Toronto

Co słychać u gdańszczan w Kanadzie? Opowiada Zuzanna Stupak z Toronto

Zuzanna Stupak jest wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Gdańszczan w Kanadzie. Podczas V Światowego Zjazdu Gdańszczan za swoją działalność na rzecz promocji naszego miasta za oceanem odebrała tytuł Honorowej Ambasador Miasta Gdańska. W trakcie kilkudniowej wizyty była też gościem naszego programu “Wszystkie Strony Miasta”. Opowiadała o inicjatywach gdańskiej Polonii.
12.07.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zuzanna
Zuzanna Stupak
brak autora

Jestem w Gdańsku prawie co roku. To moje miasto, choć się tu nie urodziłam, ale mieszkałam przez 30 lat. Tu przyszły na świat moje dzieci, tu uczyłam w I Liceum Ogólnokształcącym i co roku spotykam się z moją ukochaną klasą - mówiła Zuzanna Stupak w naszym studio.

Gdańszczanka zza oceanu podkreśliła, że tytuł Honorowej Ambasadork Miasta Gdańska sprawił jej ogromną radość. Opowiadała o początkach istniejącego od 20 lat Stowarzyszenia Gdańszczan w Kanadzie. Bezpośrednim impulsem do założenia organizacji było milenium Gdańska.

Zuzanna Stupak opowiadała także o najnowszej inicjatywie Polonusów z Toronto.

- Od września do końca roku posadzimy w Kanadzie 100 dębów na stulecie Niepodległości Polski - zapowiedziała.

Projekt wsparły władze miasta Mississauga (wchodzi w skład metropolii Toronto), sponsorując zakup drzewek. Co ciekawe jego burmistrz, pani Bonnie Crombie, ma polskie korzenie.TV

Kiedyś piekarnia, dziś mieszkania. Kolejna kamienica na Biskupiej Górce wyremontowana