• Start
  • Wiadomości
  • “Co się wydarzyło na pogrzebie prezydenta”. Przypominamy wyjątkowy film małżeństwa z Poznania

“Co się wydarzyło na pogrzebie prezydenta”. Przypominamy wyjątkowy film małżeństwa z Poznania

Mieszkają w Poznaniu, dwa lata temu przygotowywali film o panelach obywatelskich w Gdańsku - mieli spotkać się z prezydentem Pawłem Adamowiczem, by porozmawiać o tej pionierskiej inicjatywie. Zamiast tego przyjechali na pogrzeb, zrobili przejmujący film o mieście w żałobie i poprosili, by nasz portal pokazał efekty ich pracy. Ponownie z wdzięcznością prezentujemy ten film, w drugą rocznicę śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.
14.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Poznańflaga2
Kadr z filmu "Pożegnanie prezydenta"
Malwina i Dawid Cyprowscy

 

Malwina i Dawid Cyprowscy prowadzą w Poznaniu własną firmę. Byli tak poruszeni zbrodnią dokonaną na prezydencie Pawle Adamowiczu, że na pogrzeb pojechali do Gdańska - podobnie jak tysiące osób z różnych regionów i miast kraju. Cyprowscy wzięli ze sobą kamerę, po powrocie do domu zmontowali film, który zatytułowali "Pożegnanie Prezydenta".

Malwina Cyprowska mówiła wtedy naszemu portalowi: - Razem z mężem założyliśmy kanał KARMA na YouTube, jest to projekt non-profit, i docelowo ma on być o społecznej odpowiedzialności. Bardzo zainteresował nas temat paneli obywatelskich, jesteśmy w kontakcie z Marcinem Gerwinem (organizator paneli z ramienia Miasta Gdańska - red.), aby zrobić o nich film. Projekt był na wczesnym etapie, ale mieliśmy nadzieję, że przy realizacji poznamy również prezydenta Adamowicza. Z tych powodów ta tragedia bardzo nas poruszyła - zginął akurat prezydent, który był pionierem nowych form demokracji. Dlatego przyjechaliśmy do Gdańska zrobić taki nasz własny, osobisty mini dokument. Przynajmniej tyle mogliśmy zrobić, aby ludzie go dobrze zapamiętali.

 

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę